SORU
19 EKİM 2009, PAZARTESİ


ExtJS felsefe nedir? Tek sayfa uygulama?

Bir sonraki projem ExtJs kullanarak yazmam gerekiyor. Güzel bir Javascript lib var ama tam arkasındaki fikir anlamıyorum. Örneğin docs page.

Benim web uygulamaları yazmak için böyle extjs ile yapmam gerekiyor? Hiç yenilenmesi gereken bir sayfa, ve her şeyi AJAX ile?

Nasıl eğer doğru yere alıyorum eğer bu tür uygulamalar hata ayıklama mı 'klik' ile çalışıyor.bir sürü alabilir Hata düzeltme ve tarayıcıda yenile görmek vurmak olamaz sonuçları.

Herhangi bir öneriniz var mı?

CEVAP
20 EKİM 2009, Salı


Benim web uygulamaları yazmak için böyle ExtJS ile yapmam gerekiyor? Hiç yenilenmesi gereken bir sayfa, ve her şeyi AJAX ile?

ExtJS belgeleri gibi uygulamalarınızı yazmak zorunda değilsin. Eğer ExtJS için örnek sayfalara bakarsanız HTML bir sürü Ext aletler ile karışık, tek tek sayfaları görürsünüz. Benim işim var, iki farklı uygulamalar kullanıyorum ExtJS, bir eski site nerede kullandığım aletler için şık giyinmek sayfaları, ve başka bir tam şişmiş web uygulama kullanarak bir şey ama ExtJS için ön uç. Ben kesinlikle bir asmak var bir kez ikinci tercih, ama öğrenme eğrisi oldukça dik.

Nasıl eğer doğru yere almak 'klik' ile çalışıyor. bir çok sürebilir eğer bu tür uygulamalar hata ayıklama mı

Burada anahtar uygulama modularize. Her bileşenin tek tek oluşturmak ve bir vakum testi. Bu dev bir JavaScript dosyası olmak zorunda düşünce içine yakalanmak istemiyorum tüm uygulama içerir. Çoğu web uygulamaları kaynak sadece dağıtım amaçlı birlikte olan onlarca veya daha fazla JavaScript dosyaları vardı.

Bir test için olması gerekir ve hata ayıklama firebug. Sen Ajax istekleri incelemek, JavaScript canlı ve çok daha fazla hata ayıklama sağlar.

İşte makaleler büyük Uygulamalar ExtJS kullanarak oluşturma hakkında iyi bilgi bir sürü ile oldukça iyi bir okuma bir dizi.

Bina ExtJS örnek bir uygulama 4 Part1 Part2 Part3

ExtJS 3.3 ve aşağıda Part1 Part2 Part3

Bence kullanmak ok ExtJS her iki durumda da, eğer sadece başlangıç olabilir daha mantıklı ne olduğun en rahat ve eklemek bazı ExtJS 'spice' yol boyunca. Bu tek sayfa uygulamalar oluşturmak için kullanmaya başladığınızda ve arka uç bir şey çıkış var ama muhtemelen asla apps web yaptın eski yoluna bakacaksın JSON dedi.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • eisleyhead

  eisleyhead

  11 Ocak 2006
 • MobileTechReview

  MobileTechRe

  6 HAZİRAN 2008
 • TantalizingTrance

  TantalizingT

  15 ŞUBAT 2009