SORU
4 Mayıs 2010, Salı


Facebook Oauth Çıkış

Facebook Oauth kullanarak 2 ile entegre bir uygulama var.

FB ile yetki ve DİNLENMEK ve Grafik çok iyi API, ama ben aktif tarayıcı oturumu FB ile oluşturulur yetkilendirmek sorgu edebilirim. Ben günlük ne bu uygulama gayet iyi, ama oturumu ile FB devam ederse, bu yüzden başkasının kullandığı tarayıcı edecekler bakın önceki kullanıcıları FB hesabı (sürece önceki Kullanıcı El günlükleri dışında FB de).

Yetki için adımlar şunlardır:

 1. Çağrı [LİNK: graph.facebook.com/oauth/authorize?client_id...]

Bu adım eğer tarayıcınız zaten aktif FB oturumu yok diye pencere Bağlan/Facebook oturumu açar. Bir kez onlar günlük sitem için facebook yönlendirmek için bir oauth token karşılığında bir kod ile.

 1. Bu kod ile [LİNK: graph.facebook.com/oauth/access_token?client_id..] (1) der

Şimdi bir Oauth Token var, ve kullanıcının tarayıcı FB içine sitem ve kaydedilir.

 1. API bir sürü şeyler yapmaya davet ediyorum: yani [LİNK: graph.facebook.com/me?access_token=..]

Sağlar kullanıcı benim siteme çıkmak istiyor. FB şartlar ve koşullar, kullanıcı gözümün önünden açtığında, onlar da Facebook dışında kaydedilir böylece Tek Oturum gerçekleştirmek istiyorum. Bu biraz kaçık olduğunu argüman var, ama eğer gerçekten ulaşmanın bir yolu varsa uymak için mutluyum.

Öneri gördüm:

Çıkış için Javascript API kullanıyorum a: FB.Bağlayın.() çıkış yapın. Bu kullanarak denedim, ama işe yaramadı, ve sitemde herhangi bir şekilde Javascript API gibi olabilir, tam olarak emin değilim. Oturumu da sona gerekiyordu nasıl emin değilim, bu yüzden ya da Javascript API tarafından tutulan oluşturulmuş değil.

[LİNK: facebook.com/logout.php] B. Kullanın. Bu Facebook forumlarda bir yönetici bir süre önce söyledi. Örneğin benim durumumda bu çalışabileceğimi sanmıyorum FB oturumları başlarken, eski yöntemle (non-oauth) ile ilgili verilen.

C. apı expireSession veya revokeAuthorization eski DİNLENMEK. Bunların her ikisi de çalıştım ve Oauth tarayıcı şu anda hiçbir etkisi yoktur, bu yüzden kullanan oturumu geçersiz yok token sona onlar bunu yaparken, kullanıcının Facebook dışında kaydedilir.

Gerçekten bir boşlukta biraz benim, Facebook belgelere düzensiz, belirsiz ve oldukça kötü. Destek forumları.-var olmayan, şu anda ben bile giriş için facebook, forum, ve bunun dışında ben kendi FB Connect entegrasyonu çalışmıyor olsa bile forum kendisi. Pek güven telkin etmiyor.

Size sunabileceği herhangi bir yardım Ta. Derek

ps. HTTPS değiştirmek için BAĞLANTI vardı, yeterince karma muhtemelen yeterince adil olan bağlantıları göndermek için değil.

CEVAP
10 Mayıs 2010, PAZARTESİ


Aynı sorunu yaşıyorum. Ben de oauth (RubyOnRails kullanıyorum) kullanarak giriş ama çıkış için, JavaScript böyle bir bağlantı kullanarak yapıyorum:

<a href="/logout" onclick="FB.logout();">Logout</a> 

Bu ilk onclick işlevini çağırır ve bir çıkış gerçekleştiren facebook, ve sonra benim site /logout normal işlev olarak adlandırılır.

Sunucu taraflı bir çözüm de tercih ederdim, ama en azından istiyorum ne de olsa, her iki site beni kaydeder.

Ayrıca Facebook entegrasyonu şeyler için oldukça yeni ve ben onunla ilk kez etrafında oynadı, ama benim genel duygu belgelerine tarihi geçmiş bir sürü her tarafa yayılır güzel.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ionized Digital Air Studios

  Ionized Digi

  20 HAZİRAN 2009
 • How to Cook ?

  How to Cook

  31 Ocak 2007
 • Matt Davis

  Matt Davis

  4 ŞUBAT 2006