SORU
28 Mayıs 2011, CUMARTESİ


Family tree yazılım döngüleri

Bazı aile ağacı yazılım geliştirici (C ve Qt ile yazılmış) benim. Müşterilerimden biri bana bir hata raporu postaya kadar bir sorunum yoktu. Sorun müşterinin kendi kızı ile iki çocuğu var, ve, sonuç olarak, hataları yüzünden benim yazılım kullanamaz.

Bu hataların sonucu benim çeşitli iddialar ve değişmezler aileye grafik kayıt altına alınıyor (örneğin, sonra bir yürüyüş döngüsü, program bildiren X olamaz hem baba ve Dede Y).

Nasıl tüm veri iddialar çıkarmadan bu hataları çözebilirim?

CEVAP
1 HAZİRAN 2011, ÇARŞAMBA


Siz (ve/veya şirket) soy ağacı nasıl olması gerektiği temel bir yanlış anlama var gibi görünüyor.

Şunu netleştirelim, ben de (onun ürünlerinden biri olarak) Portföyünde bulunan aile ağacı çalıştığım şirket, ve benzer sorunlar ile mücadele ediyoruz.

Sorun, bizim davamız, ve seni de sanırım, bir aile ne olması gerektiği konusunda son derece inatçı olduğunu GEDCOM biçiminden gelir. Ancak bu biçim bir aile ağacı neye benzer hakkında bazı ciddi yanılgılar içerir.

GEDCOM birçok konu, aynı cinsiyetten ilişkileri ile uyumsuzluk, ensest, vb gibi... seni daha sık olur hayal olur geri 1700-1800 için zaman özellikle ().

Gerçek dünyada ne için soy ağacımız model var: Olaylar (örneğin, doğum, düğün, nişan, sendikalar, ölüm, evlat edinme, vb.). Mantıksal olarak imkansız olanlar (örneğin, bir kişinin kendi ebeveyn, ilişkiler gerek iki birey, vb.) dışında bu herhangi bir kısıtlama koyun değiliz

Doğrulamaları eksikliği bir daha bize verir"", daha basit ve daha esnek bir çözüm. gerçek dünya

Bu özel durum için, evrensel tutar gibi iddialar kaldırmayı öneriyorum.

Görüntüleme sorunları (ortaya çıkacaktır) için aynı düğüm çizim gerektiği kadar, onlardan birini seçme ile ilgili tüm kopyalarını yakarak tekrarını ima öneririm.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • J Medema

  J Medema

  11 EKİM 2006
 • julioissk84life

  julioissk84l

  18 ŞUBAT 2008
 • kylediablo

  kylediablo

  8 Ocak 2007