SORU
6 Ocak 2009, Salı


Farklı tarayıcılarda bir URL uzunluğu en fazla nedir?

Farklı tarayıcılarda bir URL uzunluğu en fazla nedir? Tarayıcılar arasında bir fark var mı?

HTTP protokolü bunu mu gerektiriyor?

CEVAP
6 Ocak 2009, Salı


Kısa cevap - 2000 karakter de facto sınırı

2000 karakterden kısa URL edersen, istemci ve sunucu yazılımı hemen hemen her birlikte çalışırlar.

Uzun cevap, ilk, standartları...

RFC 2616 (Köprü metni Aktarım Protokolü HTTP/1.1) bölümünde 3.2.1 diyor

HTTP protokolü yerleştirmez uzunluğu a priori herhangi bir limit bir URI. Sunucular ele almak mümkün OLMALIDIR onlar hizmet herhangi bir kaynağın URI, ve URI işlemek mümkün OLMALIDIR eğer sağlamaları halinde uzunluğu sınırsız -Temel oluşturabilir formlar bu Konudaki. Bir server dönmelidir 414 (İstek-URI Çok Uzun) bir durum URİ sunucu daha uzun kolu (bölüm 10.4.15 bakınız).

RFC HTTP/1.1 belirtimi yenilemesi olan RFC7230 tarafından obsoleted olmuştur. Benzer bir dil içerir, ama aynı zamanda bu önermek devam ediyor:

İstek hattı uzunluğu hakkında çeşitli ad hoc sınırlamalar bulundu uygulama. Tüm HTTP gönderenler ve alıcılar ÖNERİLİR destek, en azından, on-line isteği 8000 sekizli uzunlukları.

...ve gerçek

Bu nedirstandartlardemek. İçingerçeklik, this research over at boutell.com tarayıcı ve sunucu uygulamaları bireysel destek olacak bir görelim. Bir okuma değer, ama yönetici özeti:

Çok uzun bir URL genellikle vardır hata.2.000 karakter url en popüler web çalışmayacak tarayıcılar.Eğer istiyorsanız onları kullanmayın çoğunluk için çalışmaya sitenizin İnternet kullanıcıları.

(Not: Bu bir makale yazılmış bir alıntı20062015 IE azalan kullanımı anlamına gelir, uzun Urller , amayapınçoğunluğu için çalışır. Ancak, IE hala sınırlama var...)

Internet Explorer kısıtlamaları...

IE8's maximum URL length is 2083 chars IE9 has a similar limit gibi görünüyor.

IE10 ve bar sadece 2083 karakter kabul eder Adres test ettim. Yapabilirsiniztıklayınbu daha uzun bir URL, ama adres çubuğuna yine de sadece bu bağlantı 2083 karakter gösterir.

Bu arka planda bazı gider nice writeup on the IE Internals blog var.

Raporlar İE11 uzun URLLER - yorumları aşağıda görebilir destekler karışık vardır. Bazı insanlar rapor konularında verilen genel bir tavsiye hala geçerli.

URL&; lt 2048 karakter gibi arama motorları.

Bir site mevcut sayfalar hakkında arama motorlarına bilgi veren sitemaps protocol, bir URL 2048 karakter sınırı vardır unutmayın. Eğer site haritaları kullanmak istiyorsanız, bir sınırı, karar verilmiştir! (7* *aşağıda) bakın

Ayrıca maximum URL length that search engines will crawl and index 2010'da bazı araştırmalar var. Sınırı site haritası protokolü spec müttefik görünen 2047 karakter olduğunu buldular. Ancak, onlar da daha uzun 1855 karakter daha SERP aracı URL ile başa çıkmak istemez Google buldu.

Bu Bilgi güncel mi?

Bu popüler bir soru, ve özgün araştırma ~9 yaşına kadar güncel tutmaya çalışacağım GibiEylül 2015tavsiye hala geçerli. İE11 muhtemelen uzun Urller kabul olsa bile, eski IE yüklemeler anda her yerde artı motor sınırlamalar 2000 karakter altında kalmak demek ara en iyi genel politikasıdır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Bogdan Gabriel

  Bogdan Gabri

  5 Aralık 2006
 • engineerguy

  engineerguy

  10 Ocak 2010
 • Tylerron

  Tylerron

  6 AĞUSTOS 2006