SORU
11 Mayıs 2009, PAZARTESİ


Farklı Windows bağlanmak SQL Server Management Studio Kullanıcı (2005 veya daha yeni)

Windows Kimlik Doğrulama kullanıcı değiştirmek için SQL Server Management Studio 2005 (veya üstü) bir şekilde SQL 2000 ve daha eski Server olabilir) var mı?

This is the general connection properties dialog bahsediyorum (not seçerek Windows Auth zaman silik UID/ÖZÜRLÜ; özür dilerim, yeni olduğum için çok bir ımg gömmek olmaz).

BİLGİNİZE - Bir geçici çözüm 'varsa' ama bana birden fazla sunucu üzerinde birden fazla Windows hesapları ile çalışmak sağlayacak bir çözüm arıyorum (birden çok alanda) . kullanmaktır . .

CEVAP
20 Ocak 2010, ÇARŞAMBA


SSMS tek bir örneği farklı bir kullanıcı olarak birden çok sunucu bağlanmak için bir yol var iken, aradığın ne VARSA aşağıdaki sözdizimi vardır:

runas /netonly /user:domain\username program.exe

"Netonly" düğmesi, eğer güven kurmak olsa bile şu anda bir üye olmadığın bir etki alanında uzaktan kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapabilirsiniz. /kullandığınızda Sadece söyler varsa kimlik bilgileri kullanılacaktır uzak kaynaklara erişim - uygulama ile olan etkileşimi yerel bilgisayar olarak şu anda oturum açmış kullanıcı, ve etkileşim ile uzak bilgisayar olarak Kullanıcı olan kimlik bilgilerinizi verdiniz.

Hala SSMS birden çok örneğini çalıştırmak için olurdu, ama en azından her birinde farklı bir windows kullanıcı olarak bağlanın.


Örneğin: runas /netonly /user:domain\username ssms.exe

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • DanceOn

  DanceOn

  6 Mayıs 2006
 • kev5124

  kev5124

  9 Kasım 2008
 • o0oCyrusViruso0o

  o0oCyrusViru

  11 Mart 2008