SORU
17 EKİM 2010, Pazar


Genel değişkenler kod daha hızlı mı?

Son zamanlarda, article on game programming global değişkenleri kullanarak geçiş parametreleri daha hızlı olduğunu 1996 yılında yazılmış okudum.

Yani, bu hala doğru olduğunu bugün ise bu hiç doğru ve?

CEVAP
17 EKİM 2010, Pazar


Kısa cevap - Hayır, iyi programcılar kod kod gereksinimlerini karşılamak değil, daha hızlı ve bu iş için uygun araç gereci tanıma ve kullanabilme, sonra da sistemli bir şekilde optimize ederek git.

Uzun cevap - bence özellikle iyi yazılmış olan Bu makalede, herhangi bir durumda değil program hızlanma üzerine Genel öneri ama daha hızlı blits yapmak için 15 yolları'. Genel durum bu götürdüğümüzde makale yararları ne düşünüyorsan yazarın işaret eksik.

Eğer performans tavsiyesi arıyordum, ya bir tek tanımlamak göstermiyor bir makalede sıfır itimat arasında yer aldıbetonkod değiştirme ölçüm iyi bir fikir olabileceğini düşündüren olmadan, örnek kod, ve bu iddialarını desteklemek için kod. Eğer kodu daha iyi yapmak için nasıl göstermek için gidiyoruz eğer, neden vardır?

Tavsiye bazı güncel yıl - şimdiye KADAR işaretçileri bilgisayarda bir sorun olmayı uzun zaman önce bıraktı.

Ciddi bir oyun geliştiricisi (veya herhangi bir diğer profesyonel programcı, bu gibi: bir tavsiye iyi bir kahkaha olacaktır

Ya bu iddia çıkarabilirsin tamamen, ya da sadece ekleyebilirsiniz Son sürüm derlemek #define NDEBUG.

Benim tavsiyem, Eğer gerçekten keşke değerlendirir liyakat bunlardan 15 ipuçları, ve o zamandan beri Madde 14 yaşında olurdu kodunu derlemek için bir derleyici modern (Visual C 10 söz) denemek için tespit herhangi bir alan kullanarak bir global değişken (veya herhangi bir diğer ipuçları) daha çabuk olur.

[Sadece gerçek tavsiyem şaka bu madde tamamen göz ardı ve sorulması gerekirözelçözülemedi bu iş sorunları vurmak gibi bir Yığın Taşması performans sorular. Cevapları bu şekilde eş, örnek kod veya iyi dış kanıt tarafından desteklenen, yapılmıştır ve geçerli olacak.]

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Droid Life

  Droid Life

  17 Kasım 2009
 • placeboing

  placeboing

  7 Mart 2006
 • spyib

  spyib

  9 Ocak 2007