SORU
21 Ocak 2009, ÇARŞAMBA


Gergedan Alay üzerine alay ve koçanları arasındaki farklar nelerdir?

Yeter bu kadar oyun ve genellikle alay ihtiyacım yok, ama bu ikisi arasındaki farklar nelerdir ve Gergedan Alay ya diğeri ne zaman kullanacağını merak ediyorum.

Güncelleme:

Ben de Ayende's words: sorumun cevabını buldum

Koçanları ve alay arasındaki farkıMocks Aren't Stubs. Gergedan Alay bakış açısı farkı odaklanmak istiyorum.

Bir alay beklentileri set yapacağız, ve beklenen eylemleri gerçekten de meydana geldiğini doğrulamak hangi bir nesnedir. Bir saplama test altındaki kodun geçmek için kullandığınız bir nesnedir. Belli şekilde hareket edeceğini böylece beklentileri kurulum yapabilirsiniz, ama bu beklentileri hiçbir zaman doğrulanmadı. Bir saplama özelliklerini otomatik olarak normal özellikleri gibi davranır ve onlara beklentilerini ayarlayabilirsiniz.

Eğer test altındaki kodun davranışını doğrulamak isterseniz, uygun bir beklenti ile bir sahte kullanın ve doğrulayın. Eğer sadece belirli bir şekilde hareket etmek gerekir, ama bu testin odak noktası olmayan bir değer vermek istiyorsanız, bir saplama kullanın.

ÖNEMLİ: BİR saplama asla başarısız bir test neden olur.

CEVAP
21 Ocak 2009, ÇARŞAMBA


this göre

... Sahte arasındaki farkı basitçe ve Saplama nesneleri ve RhinoMocks bize yazmak için izin, daha iyi testler tanır onların amacı devlet.

Mock nesneler beklentilerim tanımlamak için kullanılır.e: bu senaryo I bekliyoruz yöntem() gibi parametreler ile çağrılacak. Alay kayıt ve bu beklentileri doğrulamak.

Koçanları, diğer taraftan farklı bir amacı var: kaydı yok ya da beklentileri doğrulamak, ama bize “” davranışını değiştirmek için izin vermek yerine, bu durumu “sahte test senaryosu kullanmak için”nesne ...

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • 8lacKy

  8lacKy

  30 Mart 2009
 • Max Lee

  Max Lee

  18 AĞUSTOS 2006
 • SelmerSaxMan

  SelmerSaxMan

  24 HAZİRAN 2006