SORU
6 ŞUBAT 2011, Pazar


Hangi tasarım desenleri Android kullanılıyor?

Mobil platformlar için küçük bir araştırma yapıyorum ve tasarım desenleri Android kullanılan bilmek istiyorum?

iOS-görünüm-denetleyici Modeli örneğin çok yaygın olarak birlikte Heyeti ve diğer desenleri ile kullanılır.

Ne desen ve herhangi bir Android kullanıyor mu?

EDİT

Uygulama geliştirici bir uygulama geliştirirken karşılayacak desenleri tasarım desenleri konusunda çekirdek içinde derin ve dalvik kullanılan, ama sormuyorum.

CEVAP
21 Temmuz 2011, PERŞEMBE


Model-Görünüm-Denetim ve Model-View-Sunum tasarım desenleri de kullanarak android geliştirme yapmak için çalıştım. Benim bulgular Model-View-Kontrol gayet iyi çalışıyor, ama bir çift var "sorunlar". Activity android sınıfı nasıl algıladığını çıkıyor. Bir denetleyici mi, yoksa bir manzara var mı?

Gerçek Activity Sınıf değil genişletmek android View sınıf, ama, ancak, baş gösteren bir pencere için kullanıcı ve aynı zamanda kolu olayları o pencereden (onCreate, onPause, vb.).

Bu MVC deseni kullanırken, kontrol cihazını aslında Görünüm-Denetleyici bir sahte olduğu anlamına gelir. Kullanıcı bir pencerede görüntüleme, ek görünümü ile taşıma bileşenleri olduğu için setContentView ile eklenen ve ayrıca en az olaylarını işleme çeşitli etkinlik yaşam döngüsü olayları var.

MVC, merkezi işlem birimi ana giriş noktası olması gerekiyordu. Eğer bu etkinlik çoğu uygulama doğal giriş noktası olduğu için android geliştirme uygulayarak, bu durumda biraz tartışmalıdır.

Bu nedenle, ben iyimidir.com olduğunu bulmakModel-Görünüm-Sunumdesen android geliştirme için mükemmel bir seçimdir. Görüşlerini bu desen rolü olduğu:

 • bir giriş noktası olarak hizmet vermektedir
 • işleme bileşenleri
 • sunum için Kullanıcı yönlendirme olayları

Bu size çok gibi modeli uygulamak için izin verir:

Görünüm- bu UI bileşenlerini içerir, ve onlar için olayları işler.

Sunum- bu model ve view arasındaki iletişimi işlemek, bak senin model için bir ağ geçidi olarak. Anlamı, eğer bir karmaşık etki alanı modeli temsil eden, Tanrı biliyor, ve görünümü yalnızca çok küçük bir alt kümesi bu model, sunum iş için sorgu model ve güncelleştirme görünümü. Eğer bir model metin, başlık ve kelime sayısı bir paragraf içeren varsa, örneğin,. Ama belirli bir görüş, sen sadece görünümünde başlık görüntülemek için gerekli. Sonra sunucu veri modelinden gerekli okuma ve görünümü buna göre güncellenir.

Model- bu temelde bir etki alanı modeli daha yapma "sıkı alışkanlık madem özel yöntemler yukarıda da belirtildiği gibi durumlarda ile başa çıkmak için ihtiyacım var. yardımcı olur umarım tam etki alanı modeli olmalı

Görünümünden birlikte model ayırımı tarafından (sunucu kullanımı ile), aynı zamanda çok daha sezgisel modeli test etmek olur. Sizin sunum için etki alanı modeli ve birim test için birim test edebilirsiniz.

Ben şahsen android geliştirme için büyük bir uyum bulmak deneyin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Distractify

  Distractify

  1 Aralık 2011
 • michellefeng's channel

  michellefeng

  26 Kasım 2006
 • RaverX DouBle StAg XI

  RaverX DouBl

  23 Mayıs 2008