SORU
29 Kasım 2009, Pazar


Hangisini kullansak?arayüz ya da Soyut bir Sınıf:

Bir arayüz kullanımı ve soyut sınıf kullanmalıyım ne yapmalıyım ne zaman açıkla lütfen?

Bir arabirim için soyut sınıfım nasıl değiştiririm?

CEVAP
29 Kasım 2009, Pazar


Geliştiriciler, sistem çalışmaya zorlamak için istediğiniz (kendiniz dahil) inşa edecekler sınıfları, yöntemleri bir dizi uygulamak için bir arayüz kullanın.

Geliştiriciler, sistem çalışmaya zorlamak için istediğiniz zaman soyut bir sınıf (siz dahil) yöntemleri, bir dizi sayılar uygulamak için kullanınveonlara onların alt sınıflar geliştirmesine yardımcı olacak bazı temel yöntemleri sağlamak istiyorsunuz.

Akılda tutulması gereken bir diğer şey, bir istemci sınıflar, yalnızca soyut sınıf uzatabilirsiniz, birden fazla arabirim uygulamak olabilir oysa. Eğer soyut sınıflar içinde davranış belirleyici sözleşmeler alırsan, her alt sınıf sadece tek bir sözleşme için uygun olabilir anlamına gelir. Bu iyi bir şey bazen, kullanıcı programcılar belirli bir yol boyunca zorlamak için istediğiniz zaman. Diğer zamanlarda kötü olurdu. PHP Sayılabilir ve Yineleyici arabirimleri düşünsene edildi arayüzleri yerine soyut sınıflar.

Gitmek için hangi belirsiz olduğunda ortak bir yaklaşım cletus tarafından aşağıda belirtildiği gibi) bir arabirim oluşturmak için, ve sonra soyut bir sınıf, bu arabirim uygulamak.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • brokenbellsVEVO

  brokenbellsV

  11 EYLÜL 2009
 • Damien Walters

  Damien Walte

  20 AĞUSTOS 2006
 • Yanko Kral

  Yanko Kral

  8 HAZİRAN 2006