SORU
17 NİSAN 2011, Pazar


Harici SD kart yeri bul

Evrensel bir şekilde harici bir SD kartın yerini bulmak için var mı?

Lütfen, External Storage ile karıştırmayın. Dahili SD Environment.getExternalStorageState() döner yol noktası gibi mount"". /mnt/sdcard Ama soru hakkında harici SD. Bir yol gibi nasıl "/external_sd/mnt/sdcard" (cihazdan cihaza farklı olabilir.)?

Dosya adı tarafından mount komut filtreleme ile bitireceğim sanırım. Ama bu şekilde yeterince sağlam olduğundan emin değilim.

CEVAP
17 NİSAN 2011, Pazar


Dahili SD Environment.getExternalStorageState() döner yol noktası gibi mount"" . /mnt/sdcard

Hayır, Environment.getExternalStorageDirectory() aygıt üreticisi olarak ne ifade eder "harici depolama". Bazı cihazlarda, bu çıkarılabilir medya, SD kart gibi. Bazı cihazlarda, bu cihaz üzerinde flash bölümüdür. Burada, "harici depolama" "şeyler USB Yığın Depolama modu ile erişilebilir bir ana makine üzerine monte edilmiş", en azından Android için 1.zaman anlamına gelir x ve 2.x.

Ama soru hakkında harici SD. Bir yol gibi nasıl "/external_sd/mnt/sdcard" (cihazdan cihaza farklı olabilir.)?

Android" bir yana yukarıda tarif edildiği gibi dış depolama. SD "dış kavramı yok

Eğer bir aygıt üreticisi kararı var harici saklama on-board flaş ve aynı zamanda bir SD kart gerekir, bir kişi tarafından üretici ya da değil olup olmadığını belirlemek için kullanabilirsiniz SD kart (garanti) ve kurallar bunun için kullanarak, gibi hangi yolu kullanmak için.


GÜNCELLEME

Not son iki şey:

İlk olarak, Android 4.4 , yok yazma erişim için çıkarılabilir medya (örneğin, "dış SD") dışında herhangi bir mekan ortam olabilir döndü tarafından getExternalFilesDirs() getExternalCacheDirs(). Eğer düşük seviyeli ayrıntı istiyorsanız bu Dave Smith's excellent analysis özellikle bakın.

İkincisi, kimseye diye veya çıkarılabilir medya erişim yoksa Android SDK bir parçası olup olmadığını, burada Dianne Hackborn's assessment: kelime oyunu

unutmayın: Android 4.4 kadar, resmi Android platformu SD kartları desteklemektedirtümdışında iki özel durum: old school depolama düzeni nerede harici depolama SD kart (ki hala destekleyenler platformu bugün), ve küçük bir özellik eklendi Android 3.0 nerede olacağını tarama ek SD kart ekleyin ve onlara medya kuruluşu ve uygulamaları salt okunur erişim için dosyaları (ayrıca hala desteklenen platform bugün).

Android 4.4 aslında uygulamaları depolama için SD kart kullanmak için izin veren bu platform ilk sürümüdür. Onlara herhangi bir erişim bunun öncesinde özel, desteklenmeyen API aracılığıyla oldu. Şimdi bir çok zengin API platformu sağlayan uygulamaları kullanmak SD kart desteklenen bir şekilde daha iyi bir yolu daha olması önce: onlar ücretsiz kullanım uygulamaya özel depolama alanı olmadan gerektiren herhangi bir izin uygulaması ve erişim diğer dosyaları SD kart sürece onlar üzerinden dosya seçici, tekrar gerekmeden herhangi bir özel izinler.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ash100HD

  Ash100HD

  29 EKİM 2011
 • CareyHolzman

  CareyHolzman

  24 Ocak 2008
 • mahalodotcom

  mahalodotcom

  8 HAZİRAN 2007