SORU
6 Temmuz 2011, ÇARŞAMBA


Haskell'in Veri.Typeable?

Data.Typeable ama benim kod kullanmak isterim neden bana değil açık Haskell için başvurular rastladım.

Ne sorunu çözmek ve nasıl?

CEVAP
6 Temmuz 2011, ÇARŞAMBA


Data.Typeable bilinen yaklaşım (örneğin Harper) statik (dinamik) gecikmeli tip kontrol uygulanması için yazılı dil kullanarak bir kodlamaevrenselyazın.

Bu tür denetlemesi daha sonra bir aşamaya kadar başarılı olamazdı hangi kodu sarar. Kötü yazılan program reddetmek yerine, derleyici zamanı kontrol etmek için geçirir.

Stil Abadi ve ark. kökenli, ve Cheney tarafından Haskell için geliştirilen ve Typeable sınıf SYB parçası olarak görünen tüm dinamik türleri temsil etmek için bir sarıcı olarak Hinze, SPJ ve Lammel.


Başvuru


Ders kitaplarında bile: dinamik tip (typeable beyan ile) sadece bir tür, ch 20 Harper ile statik olarak yazılan dil

20.4 Yazılmamış Demektir Yazılan Üni

L-Cebir yazılmamış bir sadakatle gömülü olabilir özyinelemeli türleri ile yazılan dil. Bu her anlamına gelir l vadeli yazılı bir ifade olarak gösterimi var yazılmamış böyle bir temsili yürütme l-dönem dönem kendisi yürütme karşılık gelir. Bu gömmedeğiltercüman yazma meselesi için ℒ içinde l-Cebir{ ×⇀µ} elbette yapabiliriz, ama yazılı olarak yazılmamış doğrudan bir temsili l-şartları yerine özyinelemeli türleri ile bir dilde ifadeler.

Anahtar gözlem buyazılmamışl-matematik. gerçektenuni-daktilol-hesap! Değilolmaması bu sahip olduğu gücü, daha ziyade veren türleri sadece bir taneyazın, özyinelemeli türü yani

D = µt.seçeneğine t t.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Animation Workshop

  Animation Wo

  8 NİSAN 2010
 • LavcoPriceTech

  LavcoPriceTe

  21 AĞUSTOS 2010
 • schmittastic

  schmittastic

  9 EYLÜL 2009