SORU
29 EYLÜL 2008, PAZARTESİ


Her zaman nvarchar(MAX) kullanmanın dezavantajları var mı?

SQL 2005, orada her karakter alanları nvarchar(MAX) yapmak yerine bir uzunluk açıkça, örneğin nvarchar(255) belirterek herhangi bir dezavantajları vardır Server? (Veritabanı düzeyinde alan uzunluğunu sınırlamak mümkün değil görünenin dışında)

Güncelleme:

Bağlantıyı kabul yanıt verdiği bilgilere göre öyle görünüyor:

 1. 100 karakter saklı bir nvarchar(MAX) alan olacak saklı hiçbir farkı için 100 karakter nvarchar(100) alan - veri olacak saklı satır içinde ve henüz bu yükü okuma ve yazma veri 'satır'. Endişeye gerek yok yani.

 2. Eğer boyutu 4000'den büyük ise veri 'isterim.' otomatik olarak, satır saklanır Hayır ya da endişe.

Ancak...

3=başlangıç
 • Olamaz nvarchar(MAX) bir sütun üzerinde bir dizin oluşturun. Tam metin dizin oluşturma kullanabilirsiniz, ama sütun üzerinde bir dizin sorgu performansını artırmak için oluşturamıyor. Benim için bu iş bitmiştir...her zaman nvarchar(MAX) kullanmaya kesin bir dezavantaj.

 • CEVAP
  29 EYLÜL 2008, PAZARTESİ


  Aynı soruyu MSDN Forumlarında sordu:

  Orijinal yazı (fazla bilgi yok):

  (N) no sütun için veri saklamak, değerleri fiziksel olarak aynı şekilde saklanır. Ama bir VARCHAR(MAX) sütun depolamak zaman, ekranın arkasındaki verileri bir METİN değeri olarak ele alınır. Bazı ek işlem(MAX) no değeri ile uğraşırken ihtiyaç var. eğer boyutu 8000 aşarsa sadece ()

  Bir olarak kabul edilir NVARCHAR, VARCHAR(MAX) veya 'büyük bir değer' yazın. Büyük bir değer türleri genellikle saklanır 'satır'. Veri satırı başka bir konuma bir işaretçi anlamına gelir 'büyük bir değer' saklı

  Bunu Paylaş:
  • Google+
  • E-Posta
  Etiketler:

  YORUMLAR

  SPONSOR VİDEO

  Rastgele Yazarlar

  • Carlos Delgado

   Carlos Delga

   21 HAZİRAN 2011
  • Fr. Eckle Studios

   Fr. Eckle St

   29 Kasım 2006
  • TomSka

   TomSka

   30 Mayıs 2006