SORU
25 EYLÜL 2008, PERŞEMBE


'HTML 4 arasındaki en önemli fark ne ve HTML 5?

HTML4 HTML5 draft arasında önemli farklar nelerdir?

Lütfen cevaplar değişti sözdizimi ile ilgili tutmak ve ekledi/html öğeleri kaldırıldı.

CEVAP
23 ŞUBAT 2009, PAZARTESİ


HTML4 HTML5 ayırt eden birkaç hedefi vardır.

Hatalı Biçimlendirilmiş Belgeleri İşleme tutarlılık

Temeltutarlı, tanımlı hata işleme. Bildiğiniz gibi, HTML bilerek 'çorba', ya da hatalı kod yazmak ve geçerli bir belgeye düzeltildi. yeteneği etiketi destekler Sorun bu kuralları herhangi bir yerde yazılı değil. Yeni bir tarayıcı satıcı pazarına girmek istediğinde, onlar sadece farklı tarayıcılarda bozuk belgeleri (özellikle) YANİ test ve ters-mühendis hata taşımadaki. Eğer onlar yok ise, daha sonra pek çok sayfa doğru (tahminler en azından biraz bozuk olarak net sayfaları kabaca yeri) ekran olmayacak.

Yani, HTML5 ve bu hata işleme keşfetmek kodlama ile çalışıyor, böylece tarayıcı geliştiricilerin tüm standardize etmek ve büyük ölçüde zaman ve para, bazı şeyleri sürekli görüntülemek için gerekli azaltabilir. Yanı sıra, uzun HTML belge biçimi olarak öldükten sonra, gelecekte, tarihçiler hala bizim belgeleri okumak isteyebilir, ve tamamen tanımlanmış bir ayrıştırma algoritması olması büyük ölçüde bu yardımcı olacaktır.

Daha İyi Bir Web Uygulaması Bulunuyor

HTML5 ikinci gol bir uygulama platformu olması için HTML, CSS ve Javascript ile tarayıcı yeteneğini geliştirmektir. Birçok unsuru doğrudan şu anda (HTML4) veya JS tabanlı Flash kesmek,*,* 1 ** 0, <audio> gibi o dil için eklenmiş. Yararlı şeyler gibi Yerel Depolama (bir js erişilebilir tarayıcı-dahili anahtar-değer veritabanı için bilgi depolamak ötesinde ne çerez tutabilir), yeni giriş tipleri gibi tarih için hangi tarayıcıyı açığa çıkaracak kolay kullanıcı arayüzü (böylece zorunda değiliz kullanın bizim js tabanlı takvim tarih hırsızları) ve tarayıcı destekli form doğrulama yapmak için web uygulamaları geliştirmek çok daha basit, geliştiriciler için, ve onları çok daha hızlı kullanıcılar için (beri çok şey olacak desteklenen doğal olarak javascript ile kesmek) yerine.

Gelişmiş Öğe Anlambilim

Pek çok diğer küçük çabalar alarak yerine HTML5 gibi daha iyi tanımlanmış anlamsal rolleri için varolan öğeleri (<strong> <em> şimdi aslında demek farklı bir şey, ve hatta <b> <i> belirsiz semantiği her zaman ise yarar. bu ayrıştırma eski belgeleri) ve ekleyerek yeni unsurlar ile yararlı anlambilim - <article>, <section>, <header>, <aside>, ve <nav> yerini alması gereken çoğunluğun <div>s kullanılan bir web sayfası, sayfaları biraz daha anlam verme, ama daha da önemlisi,daha kolay okunur. Artık acı tarama için bakın ne rastgele </div> kapanış - yerine zorundasın açık </header> </article>, yapma yapısının belgeniz için çok daha kolay.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • EEVblog2

  EEVblog2

  2 HAZİRAN 2014
 • kndx

  kndx

  11 Mart 2006
 • Shylo Sharity

  Shylo Sharit

  27 EKİM 2011