SORU
14 Mayıs 2011, CUMARTESİ


HTML özellikleri ve Nitelikleri

Bir WordPress kullanmak'de yapılan değişikliklerden sonra 1.6/.1, ben HTML özellikleri ve nitelikleri arasındaki farkı tanımlamak için çalışıyor.

JQuery 1.6.1 sürüm notları listesi (altına), http://blog.jquery.com/2011/05/12/jquery-1-6-1-released/ görünüyor aşağıdaki gibi HTML özelliklerini ve niteliklerini sınıflandırabiliriz

Özellikler: boolean değeri olan ya da UA hesaplanan Tüm selectedındex gibi

Nitelikler: 'Öznitelikler' bu ne Boole ne de UA oluşturulan bir değer içeren bir HTML öğesi eklenebilir.

Düşünceler?

Schalk

CEVAP
14 Mayıs 2011, CUMARTESİ


HTML kaynak kod yazarken HTML öğelerinin özniteliklerini tanımlayabilirsiniz. Tarayıcı kodu ayrıştırır sonra, karşılık gelen bir DOM düğüm oluşturulur. Bu düğüm bir nesnedir ve bu nedenle özellikleri vardır.

Örneğin, bu eleman HTML:

<input type="text" value="Name:">

2 bağlıyor.

Bir kez tarayıcı ayrıştırır bu kod, bir HTMLİnputElement nesne oluşturulur ve bu nesne içeren onlarca özellikleri gibi: kabul, accessKey, hizalama, alt öznitelikleri, otomatik netleme, baseURİ, kontrol, childElementCount, childNodes, çocuklar, classList, code, clientHeight, vb.

Verilen DOM düğüm nesnesi için özellikleri o nesnenin özelliklerini ve niteliklerini nesne attributes özelliği unsurlardır.


Güncelleme:DOM düğüm belirli bir HTML öğesi oluşturulduğunda, karşılık gelen bir özellik HTML kaynak kodu her öznitelik için oluşturulur. Bu HTML elemanı için örneğin:

<input type="text" value="Name:">

ilgili DOM düğümü type value özelliği (diğerleri arasında). Kullanıcı manuel giriş kutusunun değeri değişir, ancak value özelliği bu değişikliği yansıtır. Yani kullanıcı giriş kutusu "John" girişler.

input.value // returns "John"

oysa:

input.getAttribute('value') // returns "Name:"

value özelliği yansıtırmevcutmetin-içerik giriş kutunun içinden value öznitelik içerir oysailkHTML kaynak kodundan value öznitelik metin-içerik.

Eğer şu anda içinde metin kutusunun ne olduğunu bilmek istiyorsanız, mülk oku. Eğer, ancak, metin kutusu başlangıç değerinin ne olduğunu bilmek istiyorsanız, özniteliği okunamadı.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ABC News (Australia)

  ABC News (Au

  9 HAZİRAN 2008
 • calicoJake

  calicoJake

  29 EKİM 2007
 • Munchkin the Teddy Bear

  Munchkin the

  30 EYLÜL 2011