SORU
6 Kasım 2012, Salı


HTML5 iPad Mini tespit

Apple iPad Mini isteriz daha farklı şekillerde iPad 2 daha küçük bir klon. JavaScript, window.navigator nesne Mini için aynı değerleri ve iPad 2 gösterir. Şimdiye kadar farkı algılamak için benim testleri başarıya yol değil.

Neden bu kadar önemli?

İPad Mini ve iPad 2 ekranları piksel olarak aynıdır ama gerçek boyutu (inç santimetre/) farklı olarak, PPI (inç başına piksel) değişir.

Web uygulamaları ve oyunlar için teklif bir kullanıcı dostu arayüzü, bazı unsurları vardır ayarlanabilir boyutu göreceli bir kullanıcının parmak pozisyonu, böylece, biz de ölçek belirli görüntüleri veya düğmeler sağlamak için daha iyi bir kullanıcı deneyimi.

İşler şimdiye kadar çalıştık (çok bariz bazı yaklaşımlar da dahil olmak üzere):

 • window.devicepixelratio
 • CSS elemanı cm ünite genişliği
 • Medya sorguları (resolution -webkit-device-pixel-ratio) CSS
 • Benzer birimlerinde SVG çizimleri
 • CSS y her türlü şeyi yapıyor, belirli bir süre için dönüşümleri requestAnimFrame ile işlenmiş Kare (ölçülebilir bir fark tespit umuyordum) sayma

Fikirlerin taze bitti. Peki ya sen?

Güncelleme Cevaplar için teşekkürler şimdiye kadar. Apple, hepsine hükmedecek tek kılavuz uhm olduğu gibi insanlara karşı iPad mini 2 tespit karşı oy hakkında yorum yapmak istiyorum. Tamam, burada gerçekten dünyadaki tüm mantıklı eğer bir kişi bir iPad mini kullanarak olup olmadığını bilmek ya da 2 yapar hissediyorum neden benim akıl. Sen her ne kadar benim akıl ile.

İPad mini çok daha küçük bir cihaz (7.9 inç karşı 9.7 inç) değil sadece, ama form faktörü farklı bir kullanım sağlar. İPad 2 genellikle Chuck Norris olmadığın sürece oyun ne zaman iki elle tutulur. Mini daha küçük, ama aynı zamanda çok daha hafif ve bir elinizde tutun oyun için izin verir ve başka bir tokatlamak veya dokunun ya da herhangi bir şey için kullanın. Oyun tasarımcısı ve geliştiricisi olarak kendimi, sadece istiyorumbiliyorumeğer bir mini Yani eğer istersem farklı bir controlscheme oyuncu (oyuncu grubu ile A/B test ettikten sonra mesela) vermeyi tercih edebilirim.

Neden? Peki, bu kanıtlanmış bir gerçek bu çoğunluğun eğilimi kullanıcılar için varsayılan ayarlar, bu yüzden dışarıda bırakarak bir sanal çubuğu koyarak ve başka bir dokunun tabanlı Kontrol ekranı (sadece vererek rasgele bir örnek) oyuncu yükler oyunu ilk defa ne olduğunu biliyorum, ve muhtemelen diğer oyun tasarımcıları, çok isterimedebilmekyapın.

Bu kalın parmakları / kurallar ötesinde tartışmalar gider ve sadece Elma ve tüm diğer satıcıların yapması gereken bir şey yani IMHO: benzersiz cihazınızı tanımlamak için . bize izin ver ^strong>farklı düşününyerineaşağıdakikurallar.

CEVAP
14 Kasım 2012, ÇARŞAMBA


Stereo ses dosyası çalmak ve Ses Sağ kanal üzerinde yüksek ivme tepki karşılaştırın ve sol kanal iPad Mini ise iPad 2 vardı mono hoparlör dahili stereo hoparlörler var.

Veri toplamak için yardımına this page ziyaret edin ve bana bu çılgın fikir için veri toplamak Yardım edin. Gerçekten yardımına ihtiyacım var yani bir iPad mini yok

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Animation Workshop

  Animation Wo

  8 NİSAN 2010
 • TheTwistedFrequency

  TheTwistedFr

  26 NİSAN 2010
 • Yanko Kral

  Yanko Kral

  8 HAZİRAN 2006