SORU
17 NİSAN 2010, CUMARTESİ


HTTP maksimum uzunluk isteği OLSUN?

Bir HTTP maksimum uzunluk isteği ne? Hata server/bu tanımlanan bir istek bu uzunluğu aşıyor ALMAK alırsa dönmesi gereken bir yanıt var mı?

güncelleme:etiketler belirtildiği gibi, bu ilginç tarayıcı sınırları olarak görmek, ancak bir web hizmeti API bağlamında.

CEVAP
17 NİSAN 2010, CUMARTESİ


Sınırı, sunucu ve istemci tarafından kullanılan her ikisi de bağımlı (ve varsa ayrıca sunucu veya istemci kullanarak proxy).

Çoğu web sunucuları genellikle bir yerde sunucu yapılandırma configureable olan 8192 bayt (8KB), bir sınırı var. İstemci tarafında olursa olsun, HTTP 1.1 belirtimi bile bu konuda uyarır gibi, burada chapter 3.2.1 özü bir:

Not: Sunucular URİ uzunluğuna bağlı olarak, dikkatli olmak lazım yukarıda 255 bayt, çünkü bazı eski istemci veya proxy uygulamaları doğru bu uzaklık desteklemeyebilir.

Sınırı 8KB 4KB hakkında Firefox ve Opera 2 KB, MSIE ve Safari. Biz olabilir, böylece varsayalım 8KB olduğu Olası maksimum uzunluk ve 2 KB bir daha uygun uzunluğu için itimat sunucu tarafı ve 255 bayt güvenli uzunluk için varsayalım ki tüm URL gelecek.

Eğer sınırın her iki tarayıcı veya sunucu aşılırsa, en herhangi bir uyarı olmadan sınırı dışında karakterleri keser.Bazıancak sunucular HTTP 414 error Bir gönderebilir. Eğer büyük veri göndermek istiyorsanız, o zaman daha iyi POST kullanmak yerine GETİR. Onun sınırıdırçokdaha yüksek, ancak sunucu daha bağımlı Müşteri daha çok kullanılmaktadır. Genellikle yaklaşık 2 GB ortalama bir Web sunucusu tarafından izin verilir. Bu da bir yerde sunucu ayarlarını configureable. Ortalama sunucu POST sınırı, genelde HTTP 500 hatası olarak aşıldığında özel durum/server-belirli bir hata görüntüler.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Dom Esposito

  Dom Esposito

  26 Mayıs 2011
 • GOTO Conferences

  GOTO Confere

  3 EKİM 2011
 • John Lynn

  John Lynn

  8 Ocak 2010