SORU
31 Aralık 2012, PAZARTESİ


IIS uygulama havuzları, çalışan süreçleri, uygulama etki alanları

Herkes uygulama havuzları, çalışan işlemler ve uygulama alanları arasındaki farklar, IIS, açıklayabilir mi? Ayrıca, birlikte nasıl çalışırlar? Birkaç makale okudum ama hala biraz kafa karıştırıcı.

 1. Her web sitesi IIS oluşturulan bir uygulama olur mu?
 2. Her uygulama için bir alt işlem ile ilişkilidir?
 3. Uygulama alanları bu olaya nasıl dahil oluyor?

CEVAP
31 Aralık 2012, PAZARTESİ


Diğer bir ifade ile söylemeye çalışıyorum.

Bir sunucu olarak birlikte çalışan birçok ASP.NET yeriniz olur. Her bir siteuygulama etki alanı.

Bunların her biri için bir atamanız gerekiruygulama havuzu. Pek çok uygulama etki alanları (siteler) aynı uygulama havuzu, ve çünkü onlar aynı uygulama havuzu çalıştırmak altında aynı işlemler ve altında aynı hesap ve aynı ayarları havuzu. Eğer bu havuz başlatılırsa, o zaman havuzları altında tüm siteleri yeniden başlatır.

Şimdi her havuz için bir veya daha fazla olabiliralt işlem. Her alt işlem sitenizin işletilen farklı bir program, yalnız kendi statik değişkenler var, onlar farklı start stop vb çağırır. Farklı alt işlem birlikte iletişim ve veri alışverişi için tek yol ortak dosyalar ya da ortak bir veritabanı. Birden fazla çalışan işlem var ve bunlardan biri uzun zaman hesaplamaları yapar, daha sonra diğer bakım internet çağrıları ve içerik göstermek için alabilir.

Tek bir havuz için pek çok alt işlem sonra atama denirweb Bahçesive siteniz eğer bir bilgisayar bir işleme makinesi ise birden fazla bilgisayardan çalıştırılması gibi.

Her alt işlem birçok konuları olabilir.

Nasıl daha fazla alt işlem etkiler:
Varsabir alt işlemher şey daha basit, tüm statik değişkenler aynı uygulama arasında eşitlemek için lock kullanın.
Atadığınızdabirden fazla alt işlemsonra hala devam etmek için kullanın lock statik değişkenler statik değişkenler farklı arasında birçok çalışan siteniz, ve eğer varsa bazı ortak kaynak (örneğin, yaratılışın bir küçük disk) daha sonra ihtiyacınız için senkronize çalışan işlemi ile Mutex.

Bir not daha. Sesler yaptığınızda budaha alt işlemo zaman daha düzgün bir zaman uyumsuz bir sayfa yükler olabilir. Orada küçük bir sorun ile oturum işleyicisi asp.net bu kilit tüm bu işlemler için bir sayfa yükleme - bu iyi değil, iyi bağlıdır eğer biliyorsanız ve kolu ya da değiştirin.

İzin pek çok alt işlem ile ilgili bir site sadece konuşmak. Burada Mutex ortak kaynak değiştirmek eşitlemek için gereken sorunla karşı karşıya. Ama sayfalar oturum kilitlemiş çünkü zaman uyumsuz değiller oturumu kullanan işleyicileri/. Bu çok puan bu senkronizasyon kendi kendine yapmak için kaçının, çünkü başlamak için iyi.

Bu konu hakkında bazı sorular:
Web app blocked while processing another web app on sharing same session
jQuery Ajax calls to web service seem to be synchronous
ASP.NET Server does not process pages asynchronously
Replacing ASP.Net's session entirely

Şimdi bu oturumda farklı siteler etkiler değil kilit.

Farklı siteler arasında daha fazla çalıştı işlemi tek bir site, uzun süren işlem ile diğer engellemek için yardımcı olabilir.
Ayrıca arasında farklı siteler daha fazla havuzları da yardımcı olabilir, çünkü her bir havuzu var en azından bir işe yaradı süreç, ama hatırla ve Öğren kendini kullanma işlemi explorer, her çalışma süreci alır daha fazla bellek bilgisayarınız ve büyük bir sunucu ile 16 G bellek ve bir SQL server değil de birçok farklı çalıştı süreci için örnek bir sunucu ile 100 paylaştı siteleri, 100 farklı havuzları.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • AndyMcMillinTV

  AndyMcMillin

  6 HAZİRAN 2007
 • Incredible Tutorials

  Incredible T

  27 EKİM 2006
 • SomeOne Pro

  SomeOne Pro

  25 EKİM 2013