SORU
9 HAZİRAN 2015, Salı


İki farklı istemciden iddia birleştirme nasıl KARIM'in özel's XML sts belirteçleri

Gibi bir şey yaratmaya çalışıyorum: İstemci ve token makine anahtarı ile STS1, bir sonraki özel müşteri yetkilendirir gelen doğrular alır ve özel STS2 üzerinde token ve jeton alır. verilir Token son ile, istemci istekleri üzerinde RP servis yöntemleri.

Tüm hizmetleri IIS üzerinde barındırılan ve aktif Federasyon senaryo kullanıyor. Hem STS ws2007Federation ve ws2007Http bağları ile uç noktalar var, ve bir veren olarak STS2 ile ws2007FederationBinding RP kullanın.

Eğer CreateChannelWithİssuedToken ile kanal oluşturmak STS1 sadece token görebiliyorum ve STS2 simgesi alamıyor.

STS2 belirteci isteği üzerine İLK özellik ActAs olarak STS1 simgesi geçirmeye karar verdim. Ve başarısız - şifresini göstergesi.

 1. Nasıl STS2 için token geçmek ve talepleri birleştirme onları miyim?
 2. Kötü bir fikir, İLK olarak göndermek için sadece STS1 token iddia çıkarılır?

CEVAP
17 EYLÜL 2015, PERŞEMBE


Genellikle sadece her adımda token kullanmak isteyeceksiniz. Eğer iddialar birleştirmek istiyorsanız, ikinci STS iddiaları dönüşüm adımda bunu yapmak isteyeceksiniz.

Akış STS1, STS1 belirteci ile STS2 ile kimlik doğrulaması ile kimlik doğrulaması olacaktır. Bu noktada iddiaları geçmesine ve gerektiği gibi ek talepler eklemek için dönüştürmek. Daha sonra ortaya çıkan Token RP uygulamasından tüketmeye hazır olur.

Aslında son zamanlarda tasarlandı buna çok benzer bir senaryo hakkında blog bir dizi başladı. Aşırı kendini tanıtmak için değil, ama yararlı olur diye göndeririz yani bana hiç para etmiyor.

http://www.livingthearchitecture.com/mixing-sso-with-existing-technologies/

Daha derinlemesine gitmek çok sevinirim, ama senin senaryonun özelliklerine bağlı olarak, çözüm özelliklerini büyük ölçüde değiştirir. Yukarıdaki isteyeceksiniz genel yaklaşımı ifade eder sanırım. Eğer daha fazla yardım istersen bana haber ver.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Ben Schoon

  Ben Schoon

  23 Kasım 2012
 • Damien Walters

  Damien Walte

  20 AĞUSTOS 2006
 • Blu animations and other videos

  Blu animatio

  15 HAZİRAN 2007