SORU
19 ŞUBAT 2010, Cuma


İş ReSharper için Durum

ReSharper Firmamız tanıtıldı için çalışıyoruz ama tüm geliştiriciler için olmalı. Yönetim bize bir iş modeli ile maliyet haklı.

ReSharper iş yarar sağlayacak kanıt alma hakkında gitmek nasıl emin değilim. Ne tür bir istatistik elde edebilir misiniz?

CEVAP
26 ŞUBAT 2010, Cuma


Resharper iş yarar sağlayacak kanıt alma hakkında gitmek nasıl emin değilim.

Eğer iş dava istediler, kanıt peşinde değiller, gerçeklere dayalı bir tür yatırım Olası dönüş tahmin ediyoruz.

Bu yüzden, örneğin: Bir lisans (say) geliştirici başına 250 $maliyeti, bir geliştirici (say) yılda 50.000 dolar maliyeti. Resharper maliyetleri Resharper olmadan bir geliştirici daha 0.5% daha fazla bir geliştirici.

Bu temel finansal model - 0.5% verimlilik kazancı daha fazla olursa, o zaman buna değer, eğer daha az alırsanız, değil mi verir. Bazı şirketlerin yatırım en az geri dönüşü kredisine - faktörü 1.2, daha sonra ise onay almak için 0.7% bir yararı göstermek olurdu. Faktörü çok olası 3 Daha fazla.

Bu model tweak - 3 yıl içinde lisans küçümsemek, ihale giderleri dahil, sermayenin değişen maliyet, vb., ama basit, muhafazakar bir model, en geniş itiraz olması muhtemeldir.

O zaman tek ihtiyacın olan 0.5% verimlilik bir gelişme daha elde bazı kanıtlar vardır. Bir kriter ya da bu geliştiriciler için küçük bir sayı ile bir pilot çalışma olabilir. Bazı tipik görevleri almak ve bunları zaman Resharper olmadan. 30 gün deneme sürümü var satın almak için önce bir pilot koşabilmek için.

PDF üzerinde Resharper Ana Sayfa iddia 35'i verimlilik artışı alabilirsin o tuz bir çimdik, ama tabii bu abartılı bir faktör, p, hala değerli bir yatırım. Web üzerinde öneriler ve geliştiriciler kendi para ile satın olduğunu iddia eden sayısı vahşi bir abartı olmadığını gösteriyor.

İş planı sunmak, dolar değeri olarak da yüzde göstermek için isteyebilirsiniz.

Geliştiriciler sadece kendi IDE gününün bir parçası harcamak, muhtemelen beklenen döndüren nedeniyle aşağıya doğru ayarlamak gerekir. Asıl sayı, 20% ve 80%, ama aralığın alt ucuna sunmak için politik olarak kabul edilebilir bir sayı olmayabilir. Yatırım etkilenir ne ile ilgileniyorsunuz.

Yepyeni bir bağlantısı yok ve ticari bir dava hakkında bir soruya yanıt vermek, lisansları satmak değil! Çalıştığım yerden anekdot kanıtlar Resharper kullanmış olan geliştiriciler bu konuda söylenecek iyi şeyler var. Bazı çok özel durumlarda çok sayıda dosya üzerinde uygulanan mekanik görevleri otomatik olarak hafta veya ay kurtardı. Geri kalan zamanda zor ölçmek için, ama geliştiriciler sürekli kullandıkları için, bazı gerçek değer elde edilmelidir.

Orada bir kalite değişkeni de olabilir bu ölçü olarak bir verimlilik artışı veya maliyet tasarrufu, ya da sadece ek bir argüman - nasıl bağlı kalite sorunları algılanan yönetim düzeyinde şirketi.

İş davanda başarılar.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ASUS

  ASUS

  22 EKİM 2005
 • Booredatwork.com

  Booredatwork

  5 Ocak 2009
 • Gan Eden Productions

  Gan Eden Pro

  11 HAZİRAN 2011