SORU
26 EYLÜL 2009, CUMARTESİ


Java vs Hadoop üzerinde Python

Hadoop kullanarak bir proje üzerinde çalışıyorum ve doğal olarak dahil Java ve Python için akış destek sağlamak gibi görünüyor. Diğeri üzerinde birini seçmek için önemli bir performans etkisi var mı? Eğer önemli bir performans farkı öyle ya da böyle varsa her ikisini de kullanabilirim süreç ne kadar erken geldim.

CEVAP
26 EYLÜL 2009, CUMARTESİ


Python ile muhtemelen daha hızlı geliştireceğiz ve Java ile kesinlikle daha hızlı çalışacaktır.

Google "çatışmada oyun tüm popüler dilleri arasında çok doğru biraz hız karşılaştırmaları görmek istiyorsanız", ama eğer doğru hatırlıyorsam 3-5 daha hızlı. bahsettiğin dil

Bu, birkaç şey işlemciye bağlı bu günlerde daha iyi Python ile geliştirmek istersin diye, hiç dedi!

< / ^ hr .

Yorum cevap (java Python daha hızlı olabilir):

Her dilde farklı bir şekilde işlenir. Java C & C sonra en hızlı ya da 5 kata kadar daha hızlı hızlı daha java olabilir, ama 2x etrafında ortalama daha hızlı görünüyor. Diğerlerinden 2-5 kat daha yavaştır. Python Java sonra hızlı olanlardan biridir. C tahminimce# Java ya da belki daha hızlı kadar hızlı, ama çatışma sadece windows üzerinde çalıştırmak istemiyorlar çünkü Mono biraz daha yavaş olan) vardı.

En çok da bu iddialara dayanarak computer language benchmark game (çatışma) olan eğilimi için oldukça iyi, çünkü savunucuları/uzmanlar her dil çimdik testi yazılı olarak belirli bir dil sağlamak kodudur iyi hedeflenmiş.

Örneğin, this gösterir tüm testlerde Java vs c ve görebilirsiniz hız aralıkları yaklaşık eşit java olmak 3x yavaş (ilk sütun 1 ila 3) ve java kullanan çok fazla bellek!

Şimdi this page java vs python (Python bakış açısından) gösterir. Hızları python 2x 174 X için Java daha yavaş olmak yavaş aralığı, python genellikle de kod boyutu ve bellek kullanımı java atıyor.

Hafıza, Java bir sürü ayrılan testleri ... burada başka bir ilginç nokta aslında önemli ölçüde daha iyi bellek boyutu Python daha iyi bir performans sergilemiş. Genellikle java VM yükü nedeniyle hafıza kaybeder eminim, ama bu faktörler bir kere java muhtemelen çok daha fazla etkili (yine C hariç).

Bu arada, diğer python platformu (Sadece Python denir) çok daha kötü sonuç aldı test Python 3.

Gerçekten bilmek istedimnasılVM inanılmaz zeki, daha hızlı. Büyük ihtimalle kod yollar biliyor ve onlar için optimize kodu çalıştırdıktan SONRA makine diline onu derler. Bellek ayırma sanat--OO bir dilde gerçekten yararlıdır. Non-VM hiçbir dili olan çalışma zamanı bazı şaşırtıcı iyileştirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Çok küçük bir bellek için zorladığında alanda çalıştırın ve C/C ile birlikte gömülü cihazlar için tercih edilen bir dildir .

Neredeyse tüm şey (bir kenara örnekleme) Java ile yapıldı Hücresi (o-scope pahalı sanırım) için Sinyal Analizörü üzerinde çalıştım. Bu kontroller ile (AWT) izleme ve etkileşim de dahil olmak üzere ekran çizim içerir.

Şu anda gelecekteki tüm kablo kutuları için bir proje üzerinde çalışıyorum. Kılavuzu en Diğer uygulamalar ile birlikte Java ile yazılmış olacak.

Neden Python daha hızlı olmaz mı?

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Jason Rosolowski

  Jason Rosolo

  25 EKİM 2006
 • Jay Will

  Jay Will

  19 NİSAN 2006
 • Propaganda Time

  Propaganda T

  19 EYLÜL 2010