SORU
22 Kasım 2010, PAZARTESİ


jQuery bir elementin içinde fare pozisyon alın

Bir kullanıcı bir şey, ne kadar göstermek için bir div içine tıklayın, sonra fareyi sürükleyin, fare kadar izin sonra bir kontrol zanaat umuyordum. (Bu kullanıcı uzunluk, zaman içinde, belirli bir olay) gösteren olacak bir takvim denetimi için

Görünüşe göre en iyi yol bu olurdu kaydetmek için "mousedown" olayı ana div olan sırayla kaydeder bir "mousemove" olayı dıv kadar "yoktur" olayı tetiklenir. "Mousedown" ve "yoktur" olayları tanımlamak başlangıç ve bitiş zaman aralığı olarak takip ediyorum "mousemove" olaylar, ben dinamik olarak değiştirmek boyutu aralığı, böylece kullanıcı bakın ne yapıyorlar. Bu olayları google Takvim nasıl oluşturulur ben merkezli.

Yaşıyorum bu sorunu jQuery olay sadece güvenilir fare tüm sayfayı referans bilgileri koordine sağlamak gibi görünüyor. Ana öğeye referans koordinatlar ne ayırt etmek bir yolu var mı?

Düzenleme:

İşte yapmak istediğim bir resim: alt text

CEVAP
22 Kasım 2010, PAZARTESİ


Görüyorum Sivri beat bana bu konu hakkında değişen ebeveyn elemanın tarzı "position:relative", ama başka bir şekilde bağlı değil üst elemanın tarzı kullanmak için bir WordPress kullanmak offset yöntem çevirmek event.pageX event.pageY koordinatları gelen olayın içine bir fare konumuna göre üst. İşte ileride bir örnek:

$("#something").click(function(e){
  var parentOffset = $(this).parent().offset(); 
  //or $(this).offset(); if you really just want the current element's offset
  var relX = e.pageX - parentOffset.left;
  var relY = e.pageY - parentOffset.top;
});

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Film Riot

  Film Riot

  16 NİSAN 2006
 • Stanislav Petrov

  Stanislav Pe

  7 ŞUBAT 2009
 • Vsauce

  Vsauce

  30 Temmuz 2007