SORU
23 Temmuz 2011, CUMARTESİ


JSLint kullanın veya JavaScript doğrulama JSHint gerekir?

Şu anda karşı benim JSLint JavaScript doğrulama ve ilerleme kaydediyorum, beni daha iyi JavaScript - JQuery kütüphanesi ile çalışırken özellikle yazmak için yardımcı oldu.

Şimdi rastladığımJSHintbir çatalJSLint.
Karşı çalışmak için daha iyi ya da en uygun doğrulama aracı olan çok tahrik JavaScript web uygulamaları için ben de merak ediyorum :

 • JSLint veya JSHint?

Şimdi doğrulama mekanizması üzerinde karar verin ve yola devam ediyoruz, istemci tarafında doğrulama için kullanmak istiyorum.

Ve jshint ve jslint arasındaki Fark? Tek javascript örnek açıklayınız.

Bağlantılar:

 1. jshint- http://www.jshint.com/

 2. jslint- http://jslint.com/

CEVAP
26 Mayıs 2012, CUMARTESİ


tl;dr bir paket:

Eğer kendinizi ya da takım için çok yüksek bir standart arıyorsanız, JSLint. Ama ille standardı, bize gelir bazı sadece Bir standart, dogmatik bir javascript Tanrı Doug adında Crockford. Olmak istiyorsan biraz daha esnek, ya da bazı eski profesyonel takımda buna inanmam JSLint görüşleri, ya da uzun olacağını ileri geri arasında JS ve diğer C-aile diller düzenli olarak, deneyin JSHint.

uzun versiyon:

Çatal arkasındaki mantık neden JSHint var: çok iyi açıklıyor

http://badassjs.com/post/3364925033/jshint-an-community-driven-fork-of-jslint http://anton.kovalyov.net/2011/02/20/why-i-forked-jslint-to-jshint/

Bu fikir "toplum temelli" Crockford odaklı yerine. yani sanırım Pratiklik, JSHint genellikle birkaç üslup ve küçük bir sözdizimsel biraz daha yumuşak (en azından yapılandırılabilir veya agnostik) "görüş" JSLint üzerinde çok bağlıdır.

Örnek olarak, eğer sence de A ve B aşağıda iyi ya da yazmak isterseniz kodu ile bir veya daha fazla yönlerini Bir değil mevcut B, JSHint sana. Eğer B tek doğru seçenek olduğunu düşünüyorsan... JSLint. Başka farklılıklar da vardır eminim, ama bu bir kaç vurgular.

A) Geçer kutudan JSHint - JSLint başarısız olur

(function() {
 "use strict";
 var x=0, y=2;
 function add(val1, val2){
  return val1  val2;
 }
 var z;
 for (var i=0; i<2; i ){
  z = add(y, x i);
 }
})();

B) her İki JSHint ve JSLint Geçer

(function () {
  "use strict";
  var x = 0, y = 2, i, z;
  function add(val1, val2) {
    return val1  val2;
  }
  for (i = 0; i < 2; i = 1) {
    z = add(y, x  i);
  }
}());

Şahsen JSLint kod çok güzel buluyorum ve katılmıyorum bu sadece sabit özellikler hatred of more than one var declaration in a function and of for-loop var i = 0 declarations, ve boşluk bazı işlevi bildirimleri için destek.

Bir kaç boşluk şeyler JSLint zorlar, ben bulmak için ille de kötü değil, ama dışarı senk ile bazı oldukça standart boşluk kongreler için diğer dillerde ailesi (C, Java, Python, vb...), hangi sıklıkla takip kuralları Javascript de. Gün boyunca bu dillerde çeşitli ve Tüysüz tarzı sevmeyen ekip üyelerinin kodu boşluk ile çalışan yazıyorum bu yana, iyi bir denge olmak JSHint buluyorum. Yakalar şeyler mantıklı bir hata ya da gerçekten kötü bir şey ancak yok bark at benim gibi JSLint yapar (bazen, yollar edemem devre dışı bırakmak) için üslup görüş ya da sözdizimsel nitpicks bu umurumda değil.

Çok iyi kütüphaneler değil mi Tüysüz'able, bana gösteren bir hakikat fikri olan bazı JSLint sadece sadece iterek 1 sürümü "iyi kod" (ki, gerçekten de, böyle bir kod). Ama sonra tekrar, aynı kütüphaneleri (ya da diğer iyi olanlar) muhtemelen'able ya, yani PES, İpucu değil.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ABC News (Australia)

  ABC News (Au

  9 HAZİRAN 2008
 • Kindness

  Kindness

  23 Ocak 2006
 • Pepsi

  Pepsi

  1 Kasım 2005