SORU
3 NİSAN 2009, Cuma


'klasik arasındaki farkı' ve 'entegre' IIS7 boru hattı modu nedir?

ASP.NET MVC uygulaması dün gece dağıtmaya çalışıyordum ve IIS7 seti ile tümleşik modu için dağıtmak için daha az iş olduğunu öğrendim. Sorumu fark nedir? Birinden birini kullanarak nelerdir?

CEVAP
3 NİSAN 2009, Cuma


Klasik mod (sadece modu IIS6 ve aşağıda) sadece IIS ISAPI uzantıları ve ISAPI süzgeçleri ile doğrudan çalıştığı bir mod. Bu modda, ASP.NET aslında sadece yapılandırılmış bir uzantısı (aspnet_isapi.dll ve yapılandırılmış bir filtre (aspnet_filter.dll). IIS sadece harici bir eklenti ISAPI olarak uygulanacak ASP.NET davranır ve bir kara kutu gibi (ve sadece ASP.NET istek vermek gerekiyor) çalışır. IIS için, ASP.NET bu modda değil fazla PHP veya diğer teknolojiler farklı.

Entegre modu, diğer taraftan, IIS boru sıkıca (yani sadece aynıdır) ASP.NET istek boru hattı olarak entegre olduğu IIS7 yeni bir mod. ASP.NET istediği her bir talep görüyor ve yol üzerinde bir şeyleri değiştirebilirler. ASP.NET artık harici bir eklenti olarak kabul edilir. Tamamen harmanlanmış ve IIS entegre. Bu modda, ASP.NET HttpModules temelde yapılandırılmış bir filtre vardı ve olurdu *1 ASP.NET *s yapılandırılmış bir uzantısı olarak neredeyse eşdeğer bir yeteneği var gibi neredeyse kadar güç var. , ASP.NET bu modda IIS temelde bir parçasıdır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • emimusic

  emimusic

  10 Mart 2006
 • MofoHifi Records

  MofoHifi Rec

  15 HAZİRAN 2006
 • stokelycalm

  stokelycalm

  28 Aralık 2010