SORU
11 Mart 2013, PAZARTESİ


Kütüphane mi? Statik? Dinamik? Yoksa Çerçeve Mi? Başka bir proje içinde proje

Varolan bir iOS uygulaması var ve sadece test kolaylığı için başka bir proje geliştirmekte olduğum bir kod büyük bir yığın eklemek istiyorum. Yeni parça temelde anlaşmaları ile resim kaydetme için çeşitli paylaşım servisleri, vb. Çünkü bu paylaşım kodu gereken bir sürü Test ve güncelleme gelecek, ben de onu merak ediyordum ne en iyi şekilde içeren kod yığın içine benim varolan bir uygulama.

Bilmiyorum ama olmalı bir statik kütüphane ve dinamik kütüphane veya bir çerçeve, ve dürüst olmak gerekirse, pek emin değilim ne fark var, ya da ne yapmalıyım bu konuda o kadar böyle büyük mükafat.

Tek bildiğim ayrı bir test tutmak ve Paylaşım kodu için app güncellemek istiyorum ve ana uygulamayı kullanmak zorunda/ihtiyacım var.

Eğer zaten varsa söyleyebilir mi, git bir büyücü değilim. Sadece basit bir ben bir adam geliştirici.

Yardım veya yön duyacağız. Teşekkürler!

CEVAP
11 Mart 2013, PAZARTESİ


İlk olarak, bazı genel tanımlar (özel iOS):

Statik kütüphane- kod birimi değişmez bir derleme zamanında bağlı.

Ancak, iOS statik kitaplıklarıdeğilresimler/varlıklar (sadece kod) girişine izin vermez. Bir kullanarak bu zorluğun üstesinden gelebilirsinizmedya paketgerçi.

Daha iyi, daha resmi bir tanım here Wikipedia'da bulunabilir.

Dinamik kütüphane- Kodu ve/veya varlıkların bir birim zamanında bağlantılıolabilirdeğiştirin.

Ancak, sadece Apple iOS için dinamik kütüphaneleri oluşturmak için izin verilir . Bu app reddedilir bu oluşturmak için izin, sen değilsin. (this teyit ve muhakeme sonrası) YANİ diğer bir bakın.

Yazılım Çerçevesi- bir görev gerçekleştirir kod derlenmiş bir dizi... dolayısıyla, aslında olabilirstatik çerçeveya da birdinamik çerçevegenellikle sadece yukarıda derlenmiş sürümleri.,

Daha fazla ayrıntı için Wiki on Software Framework bkz.

Dolayısıyla iOS, senin tek seçenek temel olarak kullanmak için bir statik kütüphane veya statik çerçeve (ana fark olmak bir statik çerçeve dağıtılmış olarak derlenmiş .a dosyanın en sık, oysa bir statik kütüphane olabilir sadece, dahil olarak bir alt - kod - derlenmiş ilk ve sonuçtaki .a dosyası kullanılan bir bağımlılık olarak proje).

Net(er) bu şartlarda olduğumuza göre, statik bir kütüphane kurma ve iOS için medya paketi destekleyen o kadar da zor değil, ve böyle yapmak için pek çok dersler vardır. Ben şahsen bu bir tavsiye ederim:

https://github.com/jverkoey/iOS-Framework

Bu düz ileri güzel bir rehberdir ve ilgili aleyhine "sahte statik kütüphaneler" check it out... daha fazla bilgi yok

Statik kütüphane oluşturduktan sonra, bir olarak dahil olmak üzere o kadar kolay değilsubmodulefarklı projeler üzerinde kullanmak için Git içinde.

İyi Şanslar.

EDİT

Bir ilgilialt projebir proje içinde, bildiğim kadarıyla, sipariş almak/derleme doğru, aslında Kur bir derleme zincir alt proje derlenmiş ilk oluşturan bir statik çerçeve .a dosyası olarak kullanılıyorsa bağımlılık olarak proje.

İşte bu konuda konuşan başka yararlı öğretici:

http://www.cocoanetics.com/2011/12/sub-projects-in-xcode/

2 DÜZENLEYİN

İOS 8, Apple artık geliştiriciler dinamik bir çerçeve oluşturmak için izin verir! (Not: app iOS 8 en az bir hedef dinamik bir çerçeve dahil olmalı... geri taşıma izin verilmez.)

Bu yeni bir proje şablonu olarak eklendi. Böyle büyük mükafat 6.1, bu bulunabilir:

New Project -> iOS -> Framework & Library -> Cocoa Touch Framework

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • 24 Канал

  24 Кана

  5 ŞUBAT 2006
 • adrianisen

  adrianisen

  25 Kasım 2009
 • Ordetta Price

  Ordetta Pric

  12 EYLÜL 2011