SORU
14 NİSAN 2011, PERŞEMBE


Modernizr, html5shiv, ie7.js ve CSS3 Pie. Hangi kullanmak için ve ne zaman?

Sadece Belgelerim HTML5 ve CSS3 kullanmaya başladım. JavaScript İnternet Explorer bu yeni etiketler ve stilleri ile hız getirmek için ihtiyacını anlıyorum, ama ne zaman kullanmak için hangi bilmiyorum!

Planım kullanmak html5shiv ve IE9.js bak sonra HTML5 etiketleri yanı sıra şeffaf PNG (ve ne olursa olsun diğer sinir bozucu hatalar düzeltme) ama o zaman Modernizr ve CSS3 Pasta getirildi dikkatimi.

Benim sorum, eğer Modernizr kullanırsam, html5shiv olarak ie9.js benim ihtiyacım var sonra görünüyor mu? Ya da bunlar da dahil etmeli miyim? Herhangi bir örtüşme varsa, nedir?

Ve CSS3 Pie o Modernizr ya da diğerleri yapmaz. Ya da tam tersi?

Çocuklar yardım için minnettarım. Ne bileyim!?

CEVAP
14 NİSAN 2011, PERŞEMBE


Bunların hepsi tecrübesiyle, birkaç yıl için onları her kullandığını var.

Modernizr

HTML5shiv işlevselliği içerir Diğer özellikler kullanmayın, bunu kullanmayın sonra çok daha fazlasını yapar, sayfa yükler yavaşlatabilir, ama eğer ihtiyacınız varsa, buna değer!

HTML5shiv

Çok küçük, sadece düzeltmeleri html5 elemanları YANİ, başka bir şey değil.

CSS3PİE

IE eski sürümleri border-radius, eğim ve gölge kutusu kullanım sağlar. Ayrıca IE 6'da PNG izin verebilirsiniz. Ekler sayfa yükleme için fark edilebilir bir gecikme.

ie7.js (ve ie9.js)

Verir CSS3 seçiciler, min ve max genişliği, birden fazla sınıflar ve sabit konumlandırma da çok. Ayrıca eğer isterseniz png bir düzeltme olabilir. Çok aşağı. biraz ağırdan görünmüyor

Sonuç

Benim tavsiyem iki kategoriye ayrılır:

Eğer sadece yeni kullanıyorsanız (2 yıl internette yeni!) elemanları ve CSS3 seçiciler, ie9.js bu html5shiv kullanın. Bu hafif ve sadece sağlar IE6 bir şey desteklemeyen hatırlamak zorunda olmadan her geçen gün.

Eğer CSS3 şeyler kullanıyorsanız, o zaman CSS3PİE border-radius ve box-shadow çözecektir. Degrade desteği biraz tuhaf gibi görünüyor, her zaman yerine bir geri dönüş görüntü kullandım. Modernizr kolayca farklı desteği olan tarayıcılar için farklı özellikler sağlar. Çoğunlukla bir tarayıcı CSS geçişler ve herhangi bir görüntü sürgü veya içerik atlı karıncalar için yararlı olduğu gibi dönüştürüyor, olup olmadığını belirlemek için bunu kullandım. Bu değer kullanılarak özelleştirme aracı, yalnızca vardır, işlevselliğini istediğiniz – webforms şeyler gösterir bir textbox ile 50 içinde birkaç milisaniye, yani değer devre dışı bırakmak istemiyorsan.

Bu yardımcı oldu umut!

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Break

  Break

  10 Aralık 2005
 • EvilControllers

  EvilControll

  20 Ocak 2008
 • The Exploiteers

  The Exploite

  4 Ocak 2011