SORU
22 Kasım 2009, Pazar


MPMoviePlayerController yerine UİWebView ile YouTube videoları

Merhaba MPMoviePlayerController kullanarak bazı youTube videoları stream yapmaya çalışıyorum ama bazı sorunlar yaşıyorum. Ben kullanıyorum kod oldukça basittir ve oynayabilirim .initWithContentURL için bir URL geçerek M4A video. Ben film oynatıcısını zaman oyuncu gelir ama sadece yaklaşık 20 saniye sonra gidiyor. Simülatörde denediğimde sunucu doğru yapılandırılmamış belirten bir uyarı görürüm. Google video besleme belirli bir tür elde etmek için URL ile geçmem gereken bir tartışma var mı?

NSURL *videoURL = [NSURL URLWithString:@"http://www.youtube.com/v/HGd9qAfpZio&hl=en_US&fs=1&"];
MPMoviePlayerController *moviePlayer;
moviePlayer = [[MPMoviePlayerController alloc] initWithContentURL:videoURL];

[moviePlayer play];

Ayrıca aşağıdaki URL denedim http://www.youtube.com/watch?v=HGd9qAfpZio

Ayrıca tartışma &format=1 gördük ve bu dizeler de ama şans sonuna eklemek için çalıştı.

Herhangi bir yardım için şimdiden teşekkür ederiz!

CEVAP
23 Kasım 2009, PAZARTESİ


Kendi uygulama içinde youtube video oynatmak için tek yol UIWebView's içerik olarak oynamak istediğiniz film için Youtube embed etiketi ile UIWebView oluşturmaktır. UIWebView gömülü nesne bir Youtube linki olduğunu algılar ve web görünümü içerik video için youtube önizleme olacak. Kullanıcı önizleme tıklattığında, video MPMoviePlayerController gösterilecektir. Bu tekniği açıklanan bağlantı Muxecoid sağlanan (how to play youtube videos within an application) ve bu (bildiğim kadarıyla) tek yolu bir youtube video oynatmak içinde bir uygulama. Hala -[UIApplication openURL:], youtube URL geçirerek Youtube uygulama başlatmak olabilir ama tabii ki bu çoğu zaman istenmeyen bir durum, kendi uygulama kapanır.

Ne yazık ki, youtube video dosyaları doğrudan bağlantılar göstermiyor çünkü doğrudan MPMoviePlayerController ile bir youtube video oynatmak için bir yol var.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Gan Eden Productions

  Gan Eden Pro

  11 HAZİRAN 2011
 • Makeup Lover

  Makeup Lover

  12 HAZİRAN 2011
 • WoodysGamertag

  WoodysGamert

  17 Aralık 2009