SORU
1 Aralık 2010, ÇARŞAMBA


Nasıl almak için .java anahtar deposu haline cer sertifika?

Java Java eklentisi bir istemci gelişimi sırasında bir sorunla karşılaştım. Bu Java Eklentisi için bir istemci sertifikası kimlik doğrulaması, bir kullanıcı adı ve bir şifre kullanıyor. Bu Java eklentisi arkasında şirketinden aldım istemci sertifikası .cer biçimidir. Dosyayı bir metin düzenleyicisi kullanarak incelemek, aşağıdaki içeriği vardır:

-----BEGIN CERTIFICATE-----
[Some base64 encoded data]
-----END CERTIFICATE-----

Internet Explorer (şifre! bir girmek zorunda kalmadan) bir belgesi olarak bu dosya aktarabilirsiniz ve Java eklentisi ile kimlik doğrulaması kullanın.

İlk ve son satırı sıyırma, unix karakterlerine dönüştürmek ve bir base64 decode çalıştırarak bir anahtar deposu bu sertifika almayı başardı. Sonuç dosyası, bir anahtar deposu (keytool komutunu kullanarak) içine alınabilir. Anahtar deposundaki girdileri Listesi, Bu giriş 5 ** türüdür. Bu giriş türü nedeniyle (?) Bu sertifika Java eklentisi ile kimlik doğrulaması kullanın. Verilen sertifika kimlik doğrulaması için kullanılan ortak bir sertifika olduğunu düşünmeye başladım...

Buldum geçici bir çözüm YANİ sertifika alma ve .pfx dosyası olarak dışa aktarmak için. Bu bir dosya deposu olarak yüklenebilir ve Java eklentisi ile kimlik doğrulaması için kullanılır. Ancak benim arabam müşterilerine aşağıdaki adımları yeni bir sertifika alırlar her zaman gerçekleştirmek için bekliyoruz. .cer dosyayı doğrudan Java yüklemek istiyorum. Herhangi bir düşünce?

Ek bilgi: Java eklentisi arkasındaki şirket sertifika talep (IE ve Web sitesini kullanarak) daha sonra sertifikayı almak olacak PC ve kullanıcı olması gerektiğini söyledi. Belki bu yardımcı olur.

Şimdiden teşekkürler

Jan-Pieter

CEVAP
1 Aralık 2010, ÇARŞAMBA


 • Eğer doğrulamak isterseniz özel anahtar gerekiyor. Diğer seçeneği yok.
 • Bir sertifika ekstra özellikleri ile bir açık anahtar (şirket adı, ülke gibi...) bağlı özelliklerini doğru olduğunu garanti bazı Sertifika otoritesi tarafından imzalanmış.
 • .CER dosyaları sertifika ve özel anahtar yok. Özel anahtar ile sağlanır .PFX anahtar deposu dosyası normalde. Zaten özel anahtarı içe ... çünkü eğer gerçekten kimlik doğrulaması.
 • Normalde alabilirsiniz .Herhangi bir sorun olmadan sertifika CER

  keytool -importcert -file certificate.cer -keystore keystore.jks -alias "Alias"
  

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • echifitness

  echifitness

  9 Kasım 2008
 • EmperorTigerstar

  EmperorTiger

  14 EYLÜL 2009
 • ThePointblank

  ThePointblan

  18 Aralık 2006