SORU
1 AĞUSTOS 2010, Pazar


Nasıl&; bump quot&; teknoloji iş " mi?

İyi bir Dokümantasyon veya makaleler orada cihazdan cihaza veri transferi yapıyor?

CEVAP
1 AĞUSTOS 2010, Pazar


Çok teknik olmayan ama their FAQ teknoloji hakkında bilgi verir:

S: Bump Nasıl çalışır?

Bir: Bump iki bölümü vardır: uygulamayı cihaz üzerinde çalışan ve akıllı eşleştirme algoritması bulut. bizim sunucular üzerinde çalışan Telefonunuzda uygulamayı telefonun sensörleri tam anlamıyla "" bump, ve bu Bilgi bir bulut kadar gönderir. hissetmek için kullanır Eşleştirme algoritmasını dünya çapında telefonlarından diken dinliyor ve aynı şişlik hissettim telefonları bulabilirsiniz. Biz de daha sonra her çifti iki telefon arasında rota bilgileri.

S: Hiçbir şekilde. Başka biri aynı zamanda darbe olursa ne olacak?

Bir Şekilde. Çeşitli teknikler potansiyel maçlar, konum bilgisi ve kabartma olayın özellikleri de dahil olmak üzere havuz sınırlamak için kullanıyoruz. Özellikle yoğun bir alanda darbeleme (bir konferansta eski), ve tek bir yumru sonra benzersiz bir maç gidermek edemeyiz, sadece tekrar karşılaşmak isteriz. Bizim CTO Kuantum Mekaniği alanında Doktora vardır ve bunun arkasında yatan matematik gösterebilir, ama Bump indirmek ve kendiniz denemeyi öneriyoruz!

S: Neden benim konum Bump kullanmak isteyen var mı?

Bir: milyonlarca kullanıcısı var dünya çapında artık. Kontrol etmek için doğru eşleşmeyi belirlemek için elimizdeki diğer telefonlar ile sınırlandırmayı yollarından biri olarak konum bilgileri kullanıyoruz. Eğer Chicago'da ise temelde, darbe Japonya, Avrupa, New York, vb gelen şişlik karşılaştırın gerek yok yani o bilgileri kullanıyoruz. Bu nedenle, konum servisleri açık olması ve kullanıcıların konum bilgilerinin kullanımına izin isteriz. Eğer konum bilgilerinin kullanılmasına izin vermez eğer sen yapmak değil, Bump, üzgünüm işe yaramaz.

S: Bump benim Bluetooth da aktif olduğunu gerektirir Mi?

A: Hayır! Bump Bluetooth çalışmak için kullanmaz; tüm ihtiyacınız bir İnternet bağlantısı ile wifi, 3G ya da Edge.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • eisleyhead

  eisleyhead

  11 Ocak 2006
 • InfinityWard

  InfinityWard

  19 EYLÜL 2006
 • Skrillex

  Skrillex

  6 NİSAN 2010