SORU
30 EYLÜL 2008, Salı


Nasıl Emacs dosyaları yedekleme yapar nasıl kontrol edebilirim?

Emacs her yerde yedek dosyaları foo~ adında koyar ve onları silmek için hatırlamak zorunda sevmiyorum. Ben sabit bir bağlantı içeren bir dosya başka bir yere dosya sisteminde düzenleme ayrıca, sabit bağlantı düzenleme işim bitince yedekleme işaret ediyor, bu da çok kafa karıştırıcı ve korkunç! Nasıl bu yedekleme dosyaları ortadan kaldırmak ya da aynı dizini başka bir yere gidip alabilir miyim?

CEVAP
30 EYLÜL 2008, Salı


Hiç senin olmadıkıçını kurtardıEmacs yedekleme dosyası, muhtemelen daha fazla, daha az değil. Can sıkıcı bir durum düzenlemekte olduğunuz dosya ile aynı dizinde dururlar ama o kadar kolay değiştirmek için. Tüm yedek dosyalarını yapabilirsiniz bir dizin içine aşağıdaki gibi bir şey koyarak .emacs.

(setq backup-directory-alist `(("." . "~/.saves")))

Arcane ayrıntıları Emacs ile ilgili bir dizi vardır yedek dosyaları oluşturabilirsiniz. Orijinal yeniden adlandırmak gerekir ve düzenlenmiş tampon yazmak? Eğer orijinal bağlantılıysa? Genel olarak, en güvenli ancak yavaş bir bahis her zaman yedekleyin. kopyalayarak.

(setq backup-by-copying t)

Eğer bu da bir bakıver nedense çok yavaş ise backup-by-copying-when-linked.

Yedekleri kendi yerinde olduğu için, isteyebilirsiniz bunları daha az yerine daha fazla,. Emacs bakabilirsiniz bu değişkenler (C-h v) belgeler.

(setq delete-old-versions t
 kept-new-versions 6
 kept-old-versions 2
 version-control t)

Eğer hiçbir yedekleme dosyaları olması gerekir son olarak, eğer:

(setq make-backup-files nil)

Beni hasta olsa oluyor.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • kylelandry

  kylelandry

  9 AĞUSTOS 2007
 • The Brister

  The Brister

  10 ŞUBAT 2008
 • Tube Time

  Tube Time

  14 Mayıs 2013