SORU
15 AĞUSTOS 2011, PAZARTESİ


Nasıl Gıt kaynak kontrol sürekli değişen altında Eclipse proje dosyaları ile başa çıkmak için?

Bizim takımda herkes Eclipse kullanır ve yararlı proje dosyalarını bulmak (.fikri mülkiyet hakları ve .ml) kaynak yapılandırmaları, ayarları, ve teftiş payı yaparız o kadar kontrol. Artı, sonra bir Programdır sürekli entegrasyon sunucu üzerindeki bu denetim ayarlarının kullanabiliriz. (Kullanıcı başına bir çalışma alanı var .ıws dosya .gitignore dosya ve kaynak denetim.)

Ancak, bu dosyalar hakkında sadece FİKİR olarak bir şey yaptığınızda şekilde değiştirin. Bir konuda FİKİR sorun veritabanı için (IDEA-64312), bu yüzden belki de düşünebilirsiniz bu bir bug FİKİR, ama bir tane lazım yaşamak için, öngörülebilir gelecekte.

Yakın zamana kadar, Subversion kullanıyorduk, ama yakın zamanda Gıt geçti. Sadece biz göz ardı proje dosyalarını değiştirmek bir liste olan alışkınız vardı ve her biri diğerleri ile paylaşmak istedik bu proje dosyası bir değişim olmadığı sürece vermedin. Ama Git, gerçek güç ne keşfediyoruz () teşvik eden sürekli dallanma gibi görünüyor, ve proje dalları ile ağrı arasında geçiş her zaman değiştirilmiş olan dosyaları. Sadece değişiklikleri bir şekilde birleştirebilir ve proje ile ilgili çalışır sık sık değişiklikler şimdi yeni şube için uygulanan dosya. Ancak, yeni şube değişti proje dosyaları (gibi dalıdır çalışan yeni bir modül değil diğer dallar henüz), git sadece bir hata atar bu hiç mantıklı değil birleştirilecek dosyalar zaman her iki dalı olan değişiklikleri ve değişiklikler yerel olarak, ve ben oldukça anlamak noktası. Komut satırından, kullanın "-f" "git checkout" komutu zorla onu dışarı atmak yerel değişiklikleri ve kullanım şubenin yerine, ama (1) Git Checkout GUI komuta FİKİR (10.5.1) yok gibi gibi bir seçenek bulabiliriz, bu yüzden ihtiyacımız olurdu geçmek için komut satırı düzenli olarak ve (2) O bayrağı kullanarak ve Git bizim yerel değişiklikleri atmak anlatma alışkanlığı olmak istediğimizden emin değiliz.

Yani, burada seçenekler var bazı düşünceler böyle idare etmek zorundayız:

 1. Proje, kaynak denetimi tamamen dosyaları al. Onları koymak .gitignore, ve belki de kaynak koyarak başka yollarla her kişi ve Programdır dağıtmak, başka bir isim altında başka bir yerde ya da kontrol. Bizim takım bu seçeneği göz önünde mümkünse yeterince yeterince küçük, ama büyük görünmüyor.
 2. Onunla yaşamak, emin belirli bir anda hangi dallar var olan yönetme olmaya devam ediyor. Bir parçası olarak bu, biz belki teşvik her geliştirici için birden fazla kopyasını her proje kendi sistem, böylece her kontrol için farklı bir şube ile muhtemelen farklı proje dosyaları.
 3. Sadece proje olan deneyin (.ıpr) modülü ile kaynak kontrolü, (.ml) kaynak kontrolü ve dosyaları .dosya gitignore. Kendi etrafında anahtarı gibi görünüyor önemli olan da bu .düzenli olarak ıpr paylaşılan inşa yapılandırmaları emir, ama belki de bu bilgileri nasıl ayrı ayrı paylaşabiliriz. Oldukça FİKİR özellikle yeni bir ödeme üzerinde bazı dosyaları sadece sahip bu tür şeylerle ilgilenir ama, nasıl emin değilim.

Git ve FİKİR var gibi de özledik (ya da açık olmayan) bariz bir çözümü vardır diye umuyorum, belki de büyük * ile ilgili sanırım. Ama belki de tek takım bu sorunu yaşıyor olamazdık gibi görünüyor. Soru bu tür benzer StackOverflow vardır 3495191, 1000512, 3873872, ama bilmiyorum gibi onlar tam olarak aynı sorun, ve belki de biri kadar gelebilir artılarını ve eksilerini için çeşitli yaklaşımlar ettim özetlenen yaklaşımlar listelenen cevapları bu sorular, ya da yaklaşımlar öneririz.

Teşekkür ederim.

CEVAP
15 AĞUSTOS 2011, PAZARTESİ


Ayarların saklı olduğu FİKİR tabanlı bir proje dizin yapısı kullanabilirsiniz .fikir dizin yerine .dosya ıpr. Daha fazla sürüm kontrol saklanır ne üzerinde hassas bir kontrol sağlar. .ml dosyaları hala onları rastgele değişiklikler (belki de kaynak denetimi dışında tutmak?), çözmek değil, bu yüzden etrafında olacak ama kod stili ve muayene profilleri gibi şeyler paylaşmak her biri kendi dosyasında altında olacaktır, çünkü kolay .fikir dizin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • calicoJake

  calicoJake

  29 EKİM 2007
 • Garrett Müller

  Garrett Mül

  26 HAZİRAN 2009
 • Gimpology.com Video Tutorials

  Gimpology.co

  3 ŞUBAT 2008