SORU
26 Kasım 2013, Salı


Nasıl Otomatik kısıtlamaları ayarlamak için kullanın benim UİScrollview devam edebilir miyim?

İki gün Mixed and Pure Autolayout approaches çeşitli çözümler önemsiz scrollview bir kurulum otomatik düzen önce ne elde etmek için deneyerek geçirdim, ve şimdi çok aptal olmalıyım resmi. Bu çoğunlukla Film Şeridi (sadece tarzı) kuruyorum.

Burada yardım ricam var.

Viewtree:

UIView
-UIView
-UIView
..-UIScrollview
...-UIButton
...-UIButton
...-UIButton

Bu düğmeleri yatay (sağ ve tersi sol) kaydırmak gerekiyor. Biri olabilirlütfenbeni kısıtlamaları ayarlamak için nasıl bu kullanarak saf Otomatik düzen elde etmek için haber ver???

--

Karma yaklaşım denedi, çok beğendim

UIView
- UIView
- UIView
..-UIScrollview
...-UIView (contentview)
....-UIButton
....-UIButton
....-UIButton

...ve Elma başına contentview için genişlik ve yükseklik kısıtlamaları ve translatesAutoresizingMaskIntoConstraints ayarları Teknik notu. Düğmeler ve scrollview kullanarak kısıtlamaları ayarlayın. Bu scrollview kaydırma (yay) alır ama ne yazık ki, çok uzak şiirler! Söyleyebileceğim kadarıyla, kaydırma genişliği bir şekilde de contentview kurdum ne çıkmıştır.???!!!???

Saf otomatik düzen yaklaşımı da, olmadan contentview ile de çalıştım.Tümgörünümleri 7**, self.view hariç. Düğmeleri genişlik/yükseklik kısıtlamaları sabit ve scrollview dört kenarına sabitlenmiş. Hiçbir şey kayar.

Tamamen düzgün çalışması için alamıyorum neden şaşırmış durumdayım. Herhangi bir yardım çok takdir, ve eğer başka bir bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen sor!

@EDİT Sonsuzluk James Film tam olarak kodunuzu yeniden var, ama kaydırma değil. (Scrollview bu contentsize.genişlik 279, btw) olarak kaydedilir. Ekran görüntüleri:

containerview kısıtlamalar:

enter image description here

scrollview kısıtlamalar:

enter image description here

buttonA kısıtlamalar:

enter image description here

Çözüm Ekran görüntüsü GÜNCELLENDİ buttonZ kısıtlamalar:

enter image description here

@ Jamie Forrest DÜZENLEYİN Çözüm son düğmesini yanlış firar kısıtlaması çıkıyor. 6441, batmıştı değeri yerine negatif, -6441. Zor şey film şeridi değeri ayarlandığında, Pın araç için iki seçenek vardır:

enter image description here

Mevcut Tuval Değeri negatif (hiçbir kaydırma yol), ve bu seçeneğin altında pozitif (kaydırma aktive). Sanırım bu aptalca ama en azından yarı-kör değilim demektir.Benim savunma için, bu biraz rahatsız edici olan böyle büyük mükafat "" ayar? yanlış bir hata göstermiyor olmasa da

TEKRAR DÜZENLENMİŞ Şimdi bu çok komik... 6441 için -6441 (kaydırma) sonundaki değerini değiştirmek için kaydırma etkin. Ama eski arkadaşım "geri, içerik boyutu için lider olması gerekenin iki kat daha büyük!" çok contentsize, Doğru içerik kaydırma için çözüm SIFIR sondaki kısıtlamasını ayarlamak için! Bu film Şeridi çalışma ama @bakarak Sonsuz James'in kodu, olmasi gerektigi gibi. ne zaman belli değil

CEVAP
27 Kasım 2013, ÇARŞAMBA


Zor buraya yapıştırdım olduğunuz gibi kısıtlamaları tam değerleri ve kur, yanlış gitti nerede ekran görüntüleri bakarak emin değilim.

Kurulumunuzda sorun ne bir açıklama yerine, tarif ettiğiniz için sample project çok benzer bir görünüm ile temel hiyerarşi ve kısıtlama bir kurulum yaptım. Yatay kaydırma beklendiği gibi "Saf Otomatik düzen" Apple Technical Note olarak tanımlayan yaklaşım. kullanan örnek proje, çalışır

Ben de bir sürü sorun aslında Otomatik Düzen UIScrollView ile çalışmak için almak vardı. Anahtarı almak için bir iş yapmak emin tüm öğeleri kaydırma görünümü, beraber çekilmiş olması kısıtlamaları sonunda bağlantı için her iki tarafın kaydırma görünümü ve katkı için Otomatik sistem olması mümkün belirlemek için bir contentSize için kaydırma görünümü olacak daha büyük bir çerçeve. Kodunuzda bu yapmaya çalıştığınız gibi görünüyor, ama belki de contentSize çok küçük yapıyor oradaki bazı gereksiz kısıtlamalar vardı.

Diğerleri de belirtildiği gibi not ayrıca, Otomatik düzen ve UİScrollview, artık açıkça contentSize ayarlayın. Otomatik Sistem kısıtlamaları dayalı contentSize hesaplar.

Ben de this ebook chapter bana bunun nasıl çalıştığını anlamak yapmak için çok yararlı olduğu bulundu. Tüm bu yardımcı olur umarım.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • ElChakotay Andrich

  ElChakotay A

  10 EKİM 2013
 • FUzzyBUnnyBOoties

  FUzzyBUnnyBO

  3 EKİM 2007
 • TopOfTheTech

  TopOfTheTech

  5 NİSAN 2010