SORU
8 HAZİRAN 2010, Salı


Nasıl Yazılım Lisans Anahtarları oluşturulur?

Lisans Anahtarları fiili-standart korsanlığa karşı bir önlem olarak. Dürüst olmak gerekirse bu Lisans Anahtarları oluşturulur nasıl gerçekten hiçbir fikrim yok, ancak Security Through Obscurity, beni vurur. Lisans Anahtarı nesil (güvenli) iyi bir örnek nedir? Şifreleme ilkel (varsa) ne kullanıyorlar? Bir ileti özeti mi? Veri karma ne olurdu? Yöntemleri geliştiriciler kraker kendi anahtar jeneratörleri inşa etmek için zor yapmak için kullanır? Nasıl anahtar jeneratörler yaptı?

CEVAP
16 HAZİRAN 2010, ÇARŞAMBA


Eski okul CD anahtarlarını, sadece bir madde oluşturan bir algoritma için CD anahtarları (hangi olabilir herhangi bir dize) kolay oluşturmak ve kolay doğrulamak için, ama oran geçerli-CD-anahtarları geçersiz-CD-tuşları çok küçük, rastgele tahmin CD anahtarları sanmıyorum için geçerli.

YANLIŞ YOL:

StarcraftveHalf-lifeher ikisi de 13 rakamı ilk 12 doğrulanmadı aynı sağlama, kullanılan. Böylece, ilk 12 basamak için bir şey girin, ve 13 (10 ihtimal var) tahmin edebileceği, 1234-56789-1234 rezil etdi

Doğrulama algoritması kamu ve şöyle görünür:

x = 3;
for(int i = 0; i < 12; i )
{
  x = (2 * x) ^ digit[i];
}
lastDigit = x % 10;

YOL DOĞRU

Windows XPbilgi biraz alır, bunları şifreler ve harf/numara bir etiket üzerinde kodlama koyar. Bu MS anahtarınızı hem de doğrulamak için izin verdiveürün tipi (Ev, Profesyonel, vb.) elde aynı zamanda. Ayrıca, çevrimiçi etkinleştirme gerektirir.
Tam algoritması oldukça karmaşık, ama güzel this (tamamen yasal!) sıraladı kağıt, Almanya'da yayınlandı.

Online bir hizmet sunduğunuz sürece, tabii ki, ne olursa olsun, (gibiWorld of Warcraft), kopya koruma herhangi bir tür sadece zaman kaybı: eğer herhangi bir oyun değeri değer, ne yazık ki, birileri kırılacak(ya da en azından aşmak)-anahtar CD algoritma ve diğer tüm telif hakları koruması.

GERÇEKDOĞRU ŞEKİLDE YAPMAK İÇİN:

Çevrimiçi hizmetler için, hayat ikili dosya bile birini kullanın (örn. kendi sunucuları ile kimlik doğrulaması için gereken bu yana biraz daha basittir, bir WoW hesabı var). World of Warcraft - oyun kartları satın alırken, örneğin, kullanılan - için-anahtar CD algoritma muhtemelen şuna benzer:

 1. Çok büyük şifreli olarak güvenli rasgele sayı üretmek.
 2. Bizim veritabanında depolamak ve kartın üzerinde baskı.< / ^ br .< / ^ br . Biri oyun kartı numarasını girdiğinde, eğer veritabanında varsa, ve eğer bir daha kullanılabilmesi için, geçerli bir kullanıcı ile bu sayı ilişkilendirmek olup olmadığını kontrol edin.

Çevrimiçi hizmetler için bir sebep yokdeğilyukarıdaki düzeni kullanmak için; başka bir şey kullanarak 5**.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • alex maybury

  alex maybury

  20 Aralık 2007
 • BiGSH0TROB

  BiGSH0TROB

  7 NİSAN 2011
 • CareyHolzman

  CareyHolzman

  24 Ocak 2008