SORU
4 Mayıs 2009, PAZARTESİ


Nasıl yeni bir C projesi için, Win 32 ATL, MFC veya CLR kullanmaya karar mı?

Sadece ilk C projeme başladım. Visual Studio 2008 kullanıyorum. Veritabanları birkaç kere ve Değişen MQ bir hareket başlatan tek-form Windows uygulaması. Ben temelde ATL, MFC Win 32 (bu konuda biraz kafası karışık, aslında değilim) ve CLR arasındaki farklılıkları anlamak, ama seçmeliyim nasıl bir şey anlamıyorum.

Bu geriye dönük uyumluluk için orada daha fazla mı?

CLR a bad idea?

Herhangi bir öneri takdir.

Düzenleme: Tamamen teknik olmayan yazı girmek istemedim sebep, bu proje için C seçtim. YanivarsayarakC/sadece en iyi seçenek, hangisini seçmeliyim?

CEVAP
4 Mayıs 2009, PAZARTESİ


Bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

CLR kullanarak kütüphanelerin en etkileyici seti (tüm .sağlayacaktır NET çerçeve), gerektiren yürütülebilir kısıtlama pahasına .NET çerçeve çalışma zamanı, hem de Windows platformu için sınırlama monte edilmesi (ancak, tüm 4 listelenmiştir teknolojileri platformu sınırlama, büyük olasılıkla en az zahmetli yani sadece windows,).

Ancak, CLR bu kullanmak için size, Biçimlendir, fazladan dil özelliklerini öğrenmek için C dili, C /CLİ uzantıları kullanmayı gerektirir. Bunu yaparken birçok ekstra erişim için." gibi verir net kütüphaneleri, çöp toplama, vb dolu.

ATL VE MFC biraz yanıltıcıdır arasında karar vermek. İkisi arasında karar vermek için MSDN's page for choosing başvurmak istiyorum. /MFC, ATL ilgili güzel bir şey gerekmez .NET çerçeve, sadece VC/MFC dağıtımı için kurulacak çalışma zamanları.

Win32 kullanarak doğrudan en küçük çalıştırılabilir, en az bağımlılıkları ile sağlar, ama yazmak için daha fazla iş. Yardımcı kitaplıklar en az miktarda var, bu kodu daha yazıyorsun.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Canal TekZoom

  Canal TekZoo

  1 NİSAN 2012
 • ethr95awd

  ethr95awd

  8 Kasım 2006
 • Submissions101

  Submissions1

  23 ŞUBAT 2007