SORU
6 ŞUBAT 2009, Cuma


Nasıl yer imi araç çubuğuna sürüklendiğinde favicon / simge için hazır mı?

Yaptım kendime bir yer imi ve fonksiyonları gayet iyi, ama ne zaman eklendi için bir araç olarak Opera veya Firefox, sadece alır varsayılan yer imi simgesi için tarayıcı (küre ve yıldız, sırasıyla). Siteme favicon ve pencere, sekmesini ve [site] bile imi belirtilen yaptığım favicon kullanır. Sadece benim favori değil.

Nasıl favori favicon da alır o da benim site kodu veya yer imi alabilir miyim?

Kullanıcılar aslında sonra favicon ayarlamak için kullanabilirsiniz çeşitli manuel hackery teknikleri farkındayım, ama bu kötü çözümleri vardır.

CEVAP
27 ŞUBAT 2009, Cuma


Bir yer imi javascript:// şema kullanır ve böylece bir favicon yüklü bir etki alanı yok.

Yani, şu anda bir yer imi için bir favicon sağlamak için bir yol yoktur. Şöyle düşün: bütün Javascript sanal şey - Javascript burada çalışan web sayfasının etki alanı dışında bir şey erişebilir değil mi? hatırlıyor musun İyi izliyor ne olursa olsun, bağlı olması gereken bir yer imi de kendi web sitenizde favicon bağlı.

Güncelleme: Hans Schmucker cevabına Göre, Yer imi menüsüne tarayıcı tarafından yüklenen bir favicon var olan bir HTML belgesi oluşturur bir yer imi oluşturmak için bir olasılık var. Mantık işe yarayabilir gibi görünüyor ama henüz böyle bir şey görmek eylem ve testlerim normal çıktı.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Lena Danya

  Lena Danya

  11 NİSAN 2010
 • Liz Morgan

  Liz Morgan

  4 Aralık 2011
 • Matt Steffanina

  Matt Steffan

  1 EYLÜL 2011