SORU
29 AĞUSTOS 2008, Cuma


Ne kadar Python bir nesne tarafından kullanılıyor bul

Ne kadar bir nesne tarafından kullanılıyor bulma hakkında gitmek istiyorsunuz? Kod bloğu ile, ama ben istediğim şey oluşturulmuş bir nesne (ömrü boyunca her zaman), tarafından nasıl kullanıldığını öğrenmek için mümkün olduğunu biliyorum.

CEVAP
30 AĞUSTOS 2008, CUMARTESİ


Python bir nesnenin bellek boyutunu öğrenmek için kolay bir yolu yok. Bulabilirsiniz sorunlardan biri Python nesneleri listeler ve dicts gibi diğer python nesnelere başvurular (bu durumda, boyutu ne olabilir? olabilir. Boyutu her boyut veya bir nesne?) içeren. Bazı göstericiler havai ve iç yapıları nesne türleri ve çöp toplama ile ilgili. Son olarak, python bazı nesneleri açık olmayan davranışlar. Örneğin, listeleri rezerv alanı için daha fazla nesne daha var, çoğu zaman; dicts bile daha karmaşık olabilir bu yana faaliyet farklı şekillerde (onlar farklı bir uygulama için az sayıda anahtar ve bazen onlar üzerinde tahsis girişleri).

Bellekte bir python nesne best yaklaşık boyutu için denemek için big chunk of code (updated big chunk of code) var. Ayrıca simpler approximations bazı var. Ama her zaman yakın olacak.

Ayrıca old description about PyObject (hemen hemen bütün python nesneleri temsil eden C iç yapı) bazı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • DorkmanScott

  DorkmanScott

  14 NİSAN 2006
 • Monica Catral

  Monica Catra

  12 NİSAN 2009
 • pissengehen

  pissengehen

  26 EYLÜL 2006