SORU
16 EYLÜL 2008, Salı


Ne kimliği için geçerli değerler HTML özniteliği?

HTML öğeleri için id öznitelikleri oluştururken, kurallar değeri için ne var?

CEVAP
17 EYLÜL 2008, ÇARŞAMBA


HTML 4 cevap için teknik olarak:

KİMLİĞİ ve ADI simgeleri ile başlamalıdır mektup ([A-Za-z]) ve izlenmesi herhangi bir sayıda harfler, rakamlar ([0-9]), tire ("-"), alt çizgi ("_"), iki nokta üst üste ( " :") ve nokta (".").

HTML 5 daha da müsamahakar, kimliği en az bir karakter içermelidir ve herhangi bir boşluk karakteri içeremez söyledi.

Id özniteliği dava XHTML duyarlıdır [belirtilmeli].

Tamamen pratik bir mesele olarak, bazı karakterler kaçınmak isteyebilirsiniz. Dönemleri, iki nokta üst üste ve '#' CSS seçiciler özel bir anlamı var, bu karakterleri backslash in CSS selector string passed to jQuery bir çift ters eğik çizgi kullanarak kaçmayı olacak. Kimlikleri dönemleri ve iki nokta üst üste ile deli gitmeden önce stil bir kaçış karakteri veya kod gerekecektir.

Örneğin, HTML Bildirgesi <div id="first.name"></div> geçerlidir. Sen seçmek o elementin CSS olarak #first\.name ve jQuery gibi: $('#first\\.name'). Ama eğer seni unutursam, ters eğik çizgi, $('#first.name'), Bir olacak son derece geçerli seçici görünümlü bir element ile kimliği first ve de sahip sınıf name. Bu göz ardı etmek kolay bir hata. Uzun vadede kimliği first-name (bir tire yerine bir dönem) seçiminde daha mutlu, bunun yerine olabilir.

Kesinlikle bir adlandırma kuralına bağlı kalarak gelişmeyi görevleri basitleştirebilirsiniz. Örneğin, limit kendinizi tamamen küçük harf ve her zaman ayrı kelime ile tire veya alt çizgi (ancak her ikisini de, birini seç ve hiç kullanmadığımız diğer), sonra da bir kolay hatırlamak desen. Hiç olmadım 8 ** FirstName? "her zaman yazmanız gerektiğini anlayacaksınız çünkü" 10**. merak edecektir Deve durumda tercih? O zaman kendini, tire ya da alt sınırı, ve her zaman, sürekli olarak ilk karakter için büyük harf ya da küçük harf kullanın, onlara karışmaz.


Şimdi çok karışık bir sorun, 6, 17* *Netscape en az bir tarayıcı olmasıydı. Bu demekti varsa yazılan id="firstName" HTML (küçük harf "f") ve #FirstName { color: red } CSS (büyük harf 'F'), pis tarayıcı olurdu başarısız ayarlayın elemanın rengi kırmızı. Düzen bu, zamanda Nisan Netscape 6 Desteği isteniyor değil mi umarım 2015,. Bu tarihi bir dipnot olarak düşün.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • akalyne

  akalyne

  13 Mayıs 2009
 • NLthomas21

  NLthomas21

  20 Mayıs 2008