SORU
11 ŞUBAT 2011, Cuma


Neden açıklamalı etiketleri hafif vs umurumda olsun ki?

Benim günlük VCS geçen yıl olduğu gibi Gıt Subversion dan geçtim ve hala ince noktalarını kavramak için çalışıyorum "Gıt-sanırım".

Bu beni son zamanlarda rahatsız olan bir "hafif" vs vs etiketler açıklamalı imzaladı. Görünüşe göre oldukça evrensel olarak kabul ettiğini açıklamalı etiketleri üstün hafif etiketleri için tüm gerçek kullanır, ama bu açıklamalar buldum neden böyle oldu her zaman görünmek kurutan ya da "because best practices" "because they're different". Ne yazık ki, o bilmeden argümanlar tatmin edicinedenbu farklılıklar nasıl en iyi uygulamaları yailgiliGit benim kullanım için.

Ben ilk Gıt açıldığında, hafif etiketleri dilimlenmiş ekmekten sonraki en iyi şey gibi görünüyordu; sadece bir taahhüt gösterip edebilirim "1.0". Sorun bir etiket her zamankinden daha fazla ihtiyaç nasıl açgözlü yaşıyorum, ama kesinlikle dünyanın Gıt uzmanlar keyfi açıklamalı etiketleri tercih ettiğine inanamıyorum. Tüm bu patırtı ne?

(Bonus puan: Neden hiç bir etiket imzalamak gerekiyor?)

EDİT

Açıklamalı etiketleri İyi bir Şey etiketli olan ve önemli olduğunu bilmek successfully convinced oldum! Bir takip olarak, iyi etiket açıklamaları herhangi bir tavsiye? Her ikisi de git tag -am "tagging 1.0" 1.0 ve tamamlama önceki etiketi beri günlük özetlemeye çalışıyorum stratejileri kaybetmiş gibi hissediyorum.

CEVAP
11 ŞUBAT 2011, Cuma


Açıklamalı bir etiket büyük artı kimin yarattığını biliyorsun. Emiyor gibi, bazen güzel kimin yaptığını bilmek. Eğer bir geliştirici iseniz ve v1 görüyorsunuz.7.4 etiketli (hazır ilan etti) ve o kadar emin değilsin, sen kiminle konuşuyorsun? Açıklamalı etiketi olan kişi! Eğer güvensiz bir dünyada yaşıyorsun, bu da söylememesi gereken şeyleri etiketleme ile. kaçmadan kişi) tutar Eğer bir tüketici iseniz, bu ismi bir yetki damgası: Haziran Hamano gıt bu sürümü burada serbest olduğunu söylüyor.

Diğer meta verileri çok yararlı olabilir - bazen güzel sürümü piyasaya çıktığında, sadece son commit ne zaman yapıldığını bilmek güzel. Ve bazen mesaj bile yararlı olabilir. Belki de, belirli bir etiket amacını açıklamak yardımcı olur. Belki bir sürüm adayı için etiket yapılacaklar listesine bir durum/bir bit içerir.

İmzalama etiketleri neredeyse paranoyak başka bir şey Güvenlik bir seviye sağlar imzalamak gibidir. Çoğumuz hiç kullanmak için gidiş değildir, ama eğer gerçekten bilgisayarınızda bu yazılım koymadan önce her şeyi doğrulamak istiyorsanız, bunu isteyebilirsiniz.

Düzenleme:

Etiket açıklama yazmak için ne kadar haklısınız, her zaman çok yararlı bana söyleyecek bir şey kalmadı. Bir sürüm etiketi numarası için, bu sürüm işaretleyen dolaylı olarak anlaşılır ve eğer değişiklikleri yükleyin başka bir yerde mutlu iseniz, bir oraya koymaya gerek yok. Bu durumda, gerçekten en önemli olan yazılardan ve Tarih. Düşünebildiğim tek şey bir test paketi onay damgası bir tür. Git bir bak.git etiketleri: hepsi şöyle derdi; "1.7.3 rc1"; biz gerçekten umurumda tüm bunları üzerinde Haziran Hamano adıdır. Gıt

Ancak, daha az belli etiketleri adında, mesaj çok daha önemli hale gelebilir. Tek bir kullanıcı/müşteri için özel amaçlı özel versiyonu, sürümü olmayan bazı önemli kilometre taşı, ya da yukarıda belirtildiği gibi) ek bilgi ile bir sürüm adayı etiketleme düşünemezdim. Mesajı o zaman çok daha yararlıdır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • engineerguy

  engineerguy

  10 Ocak 2010
 • RayperEnglishKnight

  RayperEnglis

  24 Kasım 2008
 • Tianna Sierra Dance

  Tianna Sierr

  16 EYLÜL 2013