SORU
11 HAZİRAN 2010, Cuma


Neden Öznitelikleri.() İsDefined aşırı eksik?

YANİ bir soru esinlenerek. Öznitelik sınıfı IsDefined() yöntemi için birkaç aşırı vardır. Kaplıdır öznitelikleri Derleme, Modül, Biri, Parameterınfo uygulanır. Biri aşırı döndürmek için propertyınfo, Fieldınfo, Eventınfo, Methodınfo, constructorınfo türüyle kapsar.

Bu AttributeTargets en önemser. Bir biggy hariç: Öznitelik için neyimiz var? hayır.Eğer bir öznitelik bir sınıf üzerinde tanımlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz böylece İsDefined(Tipi, Türü). Ya da bu konuda yapı, temsilci veya bir numaralama.

Bu gerçek bir sorun olduğunu Yazın.() GetCustomAttributes o tamir edebilir. Ama Blahİnfo türleri de vardır bu. Simetri eksikliği de merak ediyorum. Yazın bu neden problem üzerinde bir parmak koyamazsınız. Miras bir problem de tahmin bana açıklamıyor. Mix ValueType olması bir ipucu olabilir, hala mantıklı gelmiyor. İnanmıyorum "unuttular", asla yapmazlar.

Neden bu aşırı eksik?

CEVAP
11 HAZİRAN 2010, Cuma


System.Attribute.IsDefined(MemberInfo element, Type attributeType, bool inherit) ve System.Type System.Reflection.MemberInfo türetir.

Herhangi bir üst düzey kapsayıcı olan bir derleme .NET derlemesi bir veya daha fazla modül. Her modül türleri ve tür özellikleri, yöntemleri ya da diğer türleri gibi üyeleri (iç içe türleri) içerir. System.Type nesne modeli türleri kaplar gibi her şeyi üyeleri, diğer türleri de dahil olmak üzere çalışmak için izin verir, böylece MemberInfo türetir.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • K-391

  K-391

  23 EKİM 2012
 • thetrollska

  thetrollska

  2 EKİM 2009
 • whatever

  whatever

  30 EYLÜL 2005