SORU
22 EYLÜL 2013, Pazar


Neden't varsa PyPy 6.3 kat daha hızlı eğer CPython PyPy üzerinde kullanmak?

PyPy proje hakkında çok şey duydum. their site CPython tercüman göre 6.3 kat daha hızlı olduğunu iddia ederler.

Python gibi dinamik dilleri konuştuğumuz zaman, hız en önemli meselelerden biri. Bunu çözmek için, PyPy 6.3 kat daha hızlı olduğu söyleniyor.

İkinci sorunu paralellik, rezil Global Interpreter Lock (GİL). Bunun için, PyPy 4 ** diyor.

Eğer PyPy bu büyük sorunları çözmek, daha geniş kabulü engelleyen zayıf yönleri nelerdir? Bu bana tipik bir Python geliştiricisi gibi birisinin önüne, PyPy geçiş yapmasını söylemekşu anda?

CEVAP
22 EYLÜL 2013, Pazar


PyPy başkalarına söz hızlı olmamış gibi, C uzantıları için zayıf bir destek var.vardırdestek, ancak genellikle en iyi ihtimalle daha yavaş Python hızlarda ve değişken. Modüllerin bu yüzden çok basitgerektirirCPython. Cython ve Numpyharikaiçin rakamsal, ve aslında Python hız ihtiyacı olan çoğu kişi, bu kullanarak ( Pandalar, SciPy, vb.) ağır. Var olmayan ya da belli belirsiz desteklenen ve yavaş da oldukları içinhızlı bir Python ihtiyacı olan insanlar genellikle CPython ile hem hızı daha iyi ve kullanım kolaylığı.

İkinci olarak, Python 3 desteğideneysel an.sadece kararlı ulaştı! 20 Haziran 2014, PyPy3 2.3.1 - Fulcrum is out!

Üçüncü Olarak, PyPyaslında daha hızlı "komut" değilbirçok insan için Python kullanın. Bu basit bir şey, küçük olan kısa süreli programlardır. PyPy JİT derleyici çünkü başlıca avantajları uzun çalışma saatleri ve basit türleri (sayılar gibi). Açıkçası, PyPy pre-JİT hızlarını CPython göre oldukça kötü.

Dördüncüsü, atalet. PyPy hareket genellikle bazı kişi ve kuruluşlar için sadece çok fazla iş olan yeniden yapılandırmanın, gerektirir.

O beni etkileyen temel nedenler, diyebilirim.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • efaustus9

  efaustus9

  16 HAZİRAN 2006
 • Jeremy Gallman

  Jeremy Gallm

  11 NİSAN 2012
 • TheDroidDemos

  TheDroidDemo

  15 ŞUBAT 2011