SORU
4 EKİM 2008, CUMARTESİ


Ne'en iyi CRLF (Carriage Return Line Feed) gıt strateji kullanma s?

CRLF-bitiş hatları ile dosyaları işlemek çalıştım ancak başarısız oldu.

Farklı stratejiler deneyerek benim Windows tüm bilgisayar iş günü geçirdim, git ve mercurial kullanmak yerine deneyin çalışıyor durdurmak için hemen hemen çizilmiş oldu.

Paylaşmak her cevap için bir tek iyi uygulama lütfen.

CEVAP
1 HAZİRAN 2012, Cuma


Neredeyse 4 yıldır bu soru sorduktan sonra, nihayet var bulundubeni tamamen tatmin eden bir cevap!

Detaylara bakıngithub:yardım's kılavuzu Dealing with line endings.

Git sen çizgi özelliklerini biten ayarlamanızı sağlar repo doğrudan text attribute kullanarak .gitattributesdosya. Bu dosya içine işlemiş. repo ve geçersiz kılar core.autocrlf ayar, hepiniz için tutarlı davranışı sağlamak için izin kullanıcılar git kendi ayarlar ne olursa olsun.

Ve böylece

Bu avantajı satır sonu olur yapılandırma şimdi Depo ve seninle yolculuk olsun ya da olmasın işbirlikçileri hakkında endişelenmenize gerek yoktur uygun Genel Ayarlar var.

İşte bir örnek.gitattributesdosya

# Auto detect text files and perform LF normalization
*    text=auto

*.cs   text diff=csharp
*.java  text diff=java
*.html  text diff=html
*.css  text
*.js   text
*.sql  text

*.csproj text merge=union
*.sln  text merge=union eol=crlf

*.docx  diff=astextplain
*.DOCX  diff=astextplain

# absolute paths are ok, as are globs
/**/postinst* text eol=lf

# paths that don't start with / are treated relative to the .gitattributes folder
relative/path/*.txt text eol=lf

En popüler programlama dilleri için collection of ready to use .gitattributes files bir tutarsızlık yok. Bir işe başlamak için.

Oluşturulan veya ayarladıktan sonra.gitattributesbir zamanlar-ve-için-tüm line endings re-normalization. gerçekleştirmelisiniz

GitHub Desktop uygulamayı önermek ve oluşturmak unutmayın.gitattributesapp projenizin Git repo açtıktan sonra dosya. Bunu denemek için, dişli simgesini (sağ üst köşede) >Ayarlar ..< depo . Satır sonları ve özellikleri. Önerilen eklemek için istenecektir.gitattributesve eğer kabul ederseniz, bu uygulama aynı zamanda sizin depodaki tüm dosyaları bir normalleştirme gerçekleştirir.

Son olarak, Mind the End of Your Line makale daha fazla arka plan sağlar ve Git nasıl geliştiğini açıklar. eldeki konularda. Bu olarak görüyorumgerekli okuma.

GÜNCELLEME

Muhtemelen Eğit veya JGit kullanan bir takım kullanıcılar var (Eclipse ve Programdır gibi araçları kullanın) kendi değişiklikler. O zaman şansın yok, @gatinueta bu cevap yorumları anlatıldığı gibi

Bu ayar, bu araçlar sadece yoksayar çünkü eğer insanlar takımını Eğit veya JGit ile çalışan varsa seni tatmin edecek .gitattributes ve CRLF mutlu bir şekilde kontrol edin https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=342372 dosyaları

Bir numara onları başka bir müşteri onların değişiklikleri kaydetmek için SourceTree demek olabilir. Bizim takım o zamanlar birçok kullanım durumları için Tutulması Eğit o aracı tercih etti.

Yazılım kolay olduğunu kim söyledi? :-/

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • LounaTutorials

  LounaTutoria

  10 EYLÜL 2009
 • My Name Is Jeff

  My Name Is J

  26 ŞUBAT 2008
 • Slave Boy Films - Fandom from a Galaxy Far Far Away

  Slave Boy Fi

  12 HAZİRAN 2009