SORU
17 Aralık 2012, PAZARTESİ


Önceki ve Sonraki sayfa sınırları ile ViewPager

Birden fazla sayfası olan bir görünüm tasarlıyorum. Önceki ve Sonraki sayfa kenarları aşağıdaki gibi göstermek ve sayfalar arasında geçiş yapmak için 2 parmak bir tokatlamak uygulamak istiyorum.

enter image description here

here önerilen ama sadece ekranda kenarları gösteren negatif sayfa marjı ViewPager, her ikisini de aynı anda kullanmaya çalıştım.

Alternatif olarak, ekran dışında benim görüşüm parçası getirin ve ViewPager yazı efekti vererek animasyon sonra elimden geldiğince.

Ne dersin gideyim mi ? Teşekkürler !

CEVAP
21 Aralık 2012, Cuma


a blog post on this subject kendimden alıntı:

Üçüncü yaklaşım saygın kitap Yemek Tarifleri Android Dave Smith, co-yazar geliyor. Çok farklı bir yönde, engelli çocuklara bir kerede birden fazla sayfa göstermek için kırpma özel bir kap kullanarak gitti.

published sample code gösterilerinden eylem her şeyi. Onun kap (com.example.pagercontainer.PagerContainer) lira, ViewPager ve aramalar setClipChildren(false); kendini, öyle olsa bile ViewPager odaklanmış bir seçili sayfa, diğer sayfalara koordinatları ötesinde ViewPager sınırları hala görünür, bu yüzden sürece onlar uyum içinde PagerContainer. Boyutlandırma PagerContainer, ViewPager daha küçük ViewPager o büyüklüğüne sayfa, diğer sayfalar için oda görülmek bırakarak boyutu. PagerContainer ama, ViewPager yalnızca kendi görünür kendi sınırları sağa olayları idare edecek gibi dokunma olayları ile biraz yardım etmek için, herhangi bir sayfa kenarlarına görünür görmezden gelmek gerekiyor.

enter image description here

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • captainpuppys2000

  captainpuppy

  20 HAZİRAN 2013
 • KittiesMama

  KittiesMama

  10 AĞUSTOS 2008
 • Vladimir Jenko

  Vladimir Jen

  1 Mart 2010