SORU
13 NİSAN 2009, PAZARTESİ


Ondalık amacı nedir.Bir, Ondalık.Ondalık Sıfır.İçinde MinusOne .Net

Basit bir soru - neden Ondalık türü bu sabitleri tanımlar? Neden?

Bu dil, mümkün değil kullanan tarafından tanımlanmış bir neden ya da derleyici üzerinde etkileri arıyorum. Neden ilk etapta oraya koy? Derleyici Ondalık olabilir gibi kolayca-0.Sıfır, bir derleyici kısayol olarak almıyorum.

CEVAP
13 NİSAN 2009, PAZARTESİ


Küçük açıklama. Aslında statik salt okunur değerler ve sabitler. Bu belirgin bir fark vardır .Sabit değerler olduğundan Netinlinedçeşitli Compiler ve böylece imkansız derlenmiş bir derleme içinde kullanımı izlemek için. Statik salt okunur değerler ancak kopyalanan değil ama yerine başvurulur. Bu onların kullanımını analiz edilmesi anlamına gelir, çünkü bu soru için avantajlıdır.

Eğer KORUYUCU ile reflektör ve kaz kullanırsanız, MinusOne ve Sıfır sadece VB çalışma zamanı ile kullanılan fark edeceksiniz. Öncelikle Ondalık ve Boolean değerleri arasında dönüşüm hizmet için vardır. Tesadüfen kullanılır neden ayrı bir konu sadece bugün (link) geldi

Eğer Ondalık bakarsanız işin tuhafı.Bir yerde kullanıldığını fark edeceksiniz değer.

Açıkça tanımlanmış bir neden gibi ... sert ve hızlı bir sebebi olduğunu sanmıyorum. Yokgörünürözel bir performans ve kendi varoluş biçimiyle kolaylık bir ölçü sadece biraz. Benimsanırımkendi rahatı için KORUYUCU gelişimi sırasında birisi tarafından eklenen ve sadece hiç ayrılmaz.

EDİT

@Yorum Paleta sonra const konu içine biraz daha kazdık. C# Decimal.One tanımı IL düzeyinde static readonly olarak verilmiş, ancak const değiştirici kullanır. C# derleyicisi numaralar bu değer const (inlines örneğin harfleri) neredeyse ayırt edilemez yapmak için kullanır. Bu numarayı tanıyan bir dille ortaya çıkacak ama bu F tanır VB.Net (#).

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Matthew Morrill

  Matthew Morr

  15 EKİM 2011
 • PomplamooseMusic

  PomplamooseM

  28 HAZİRAN 2008
 • RomanAtwood

  RomanAtwood

  18 Kasım 2009