SORU
22 Mart 2011, Salı


Parçasından iletişim Haritayı?

Düzenli bir iletişim göstermek için gereken bazı parçaları var. Bu diyaloglar kullanıcının Evet/Hayır cevabı seçin ve sonra parçası, ona göre davranın.

Şimdi, Fragment sınıfı geçersiz kılmak için onCreateDialog() bir yöntem yok, diyaloglar dışında uygulamak zorundayım, Activity içeren. Tamam, ama o Activity tekrar seçilen Cevap Bölümü için bir şekilde rapor vermesi gerekiyor. Olabilir elbette kullanın bir geri arama özelliği ne, yani parçanın kayıtları kendisi de Activity ile bir dinleyici sınıfı ve Aktivite olur raporu geri cevap sokmak, ya da onun gibi bir şey işte.

Ama bu bir Evet-Hayır parçasında iletişim görüntüleme gibi basit bir görev için oldukça büyük bir sorun gibi görünüyor. Ayrıca, bu şekilde benim Fragment daha az bağımsız olacaktır.

Biraz daha temiz bir şekilde bunu yapmak için var mı?

Düzenleme:

Bu sorunun cevabı gerçekten bir DialogFragments Parçaları diyaloglar görüntülemek için nasıl ayrıntılı olarak açıklamıyor. Yani AFAIK, gitmek yoludur:

 1. Bir Parça görüntü.
 2. Gerektiğinde, bir DialogFragment başlatılamadı.
 3. .setTargetFragment() Bu DialogFragment hedef olarak orijinal Parça ayarlayın.
 4. İle DialogFragment göster .() orijinal parçasından.
 5. Kullanıcı bu DialogFragment bazı seçeneği seçtiğinde, bu seçim hakkında orijinal Parça bildir kullanıcı tıklandığında örneğin ('Evet'), orijinal Parça referans alabilirsiniz .() getTarget.
 6. Bu DialogFragment kapatmak.

CEVAP
23 Mart 2011, ÇARŞAMBA


DialogFragment kullanmalısınız.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Sparta Spartanutul

  Sparta Spart

  18 HAZİRAN 2013
 • UrAvgConsumer

  UrAvgConsume

  1 Ocak 2012
 • williamfitzsimmons

  williamfitzs

  14 Mart 2008