SORU
3 AĞUSTOS 2009, PAZARTESİ


Pasta jQuery ile grafik

JavaScript ile bir pasta grafiği oluşturmak istiyorum. Arama Google Çizelgeleri API buldum. JQuery kullanıyoruz beri jQuery integration for Google Charts mevcut olduğunu buldum.

Ama benim sorunum gerçek veri grafikleri oluşturmak için bir Google sunucusuna gönderilir burada. Bir şekilde Google'a gönderilen veri önlemek için var mı? Üçüncü bir veri gönderme hakkında endişe duyuyorum.

CEVAP
3 AĞUSTOS 2009, PAZARTESİ


Flot

Sınırlamalar: çizgiler, noktalar, doldurulmuş alanlar, bar, pasta ve bunların kombinasyonları

Etkileşim bir bakış açısıyla, şimdiye kadar Flot sen mümkün olduğunca jQuery ile alabilirsiniz olarak grafik Flash alacak. Grafik çıkışı oldukça kaygan ve harika görünümlü iken, aynı zamanda veri noktaları ile etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu ne demek, bir veri noktası üzerine getirin ve grafiklerde nokta değeri görsel geri bildirim almak için yeteneği var.

Flot ana sürüm pasta grafikler destekler.

Zum yeteneğine Flot.

Bunun üzerine, aynı zamanda belirli bir veri geri almak için grafik bir parça seçmek için yeteneği var“”. bölge Bu“”, aynı zamanda bir grafik üzerinde bir alanı seçin ve veri noktaları biraz daha yakından görmek için yakınlaştırma. imar için ikincil bir özellik olarakÇok güzel.


Sparklines

Sınırlamalar: Pasta, Çizgi, Çubuk, Kombinasyonu

Mini Grafikler orada favori mini grafik benim için bir araçtır. Gerçekten pano tarzı grafikler harika (Google Analytics dashboard bir dahaki sefere giriş sanırım). Çok küçük oldukları için, çizgi (yukarıdaki örnekte olduğu gibi) dahil edilebilir. Tüm grafik eklentileri kullanılabilecek bir başka güzel fikir kendini yenileme yetenekleri vardır. Fare Hızlı bir demo en iyi grafik gücünü gösterir.


Query Chart 0.21

Sınırlamalar: Alan, Çizgi, Çubuk ve bunların kombinasyonları

Grafik 0.21 güzel görünümlü grafik eklentisi dışarıda değil jQuery dedi. İşlevi işleyebilir grafikleri gelince, ancak eğer biraz zaman koymak ve çaba eğer esnek olabilir oldukça basit.

Grafiğini değerleri nispeten ekleme basittir:

.chartAdd({

  "label" : "Leads",
  "type"  : "Line",
  "color" : "#008800",
  "values" : ["100","124","222","44","123","23","99"]
});

jQchart

Sınırlamalar: Bar, Çizgi

jQchart tuhaf bir animasyon transistions inşa ve/grafiğin içine sürükle bırak işlevselliği ettiler, ancak biraz hantal ve görünüşte anlamsız. CSS Kur doğru verirsen güzel görünümlü grafikler üretmek yok, ama orada daha iyi vardır.


TufteGraph

Sınırlamalar: Bar ve Yığılmış Çubuk

Tuftegraph olarak kendini satıyor annen geldiğine “çok çubuk grafikler”. Yakın, Flot güzel, ama Tufte kendisi çok hafif olacak şekilde borç mu geliyor. Buna rağmen gelir kısıtlamaları – seçim için birkaç seçenek vardır, size verilen ve kabul olsun. Hızlıca dışarı bar şeması kazan kontrol edin.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Codecourse

  Codecourse

  3 ŞUBAT 2009
 • cosmicrocketman

  cosmicrocket

  17 NİSAN 2006
 • parlophone

  parlophone

  28 ŞUBAT 2006