SORU
9 HAZİRAN 2010, ÇARŞAMBA


postgresql veritabanı linux üzerinde varsayılan konumu

Postgresql linux üzerinde tüm veritabanlarının tutacak varsayılan dizin nedir?

CEVAP
9 HAZİRAN 2010, ÇARŞAMBA


postgresql tüm veritabanlarını devam edecektir "dizin"(yapılandırma) denir< . "veri dizini"ve aramalar (küçük bir karışıklığa yol açacak) postgresql ne karşılık gelir "database cluster"(dağıtılmış bilgi işlem - veritabanları ve ilgili nesneleri postgresql sunucusu tarafından yönetilen bir grup anlamına gelir ile ilgili değil).

data directory yeri dağıtım bağlıdır. Eğer kaynaktan yüklerseniz, varsayılan/usr/local/pgsql/data

Dosya sistemi açısından, bir veritabanında küme tek bir dizin olacak altında saklanan tüm verileri olacak. Bu veri dizini ya diyoruz veri alanı. Tamamen size kalmış veri depolamak için. Varsayılan, ancak yok yerler gibi /usr/local/data/veya PostgreSQL /var/lib//data popüler PostgreSQL. (ref)

Ayrıca, örnek bir çalışan postgresql sunucusu ilişkili bir küme; konum data directory geçirilebilir sunucu daemon ("postmaster" veya "postgres") -D komut satırı seçeneği, veya tarafından PGDATA ortam değişkeni (genellikle kapsamında çalışan kullanıcı, genellikle postgres). Genellikle bu gibi bir şey ile çalışan sunucu görebilirsiniz:

[root@server1 ~]# ps auxw | grep postgres | grep -- -D
postgres 1535 0.0 0.1 39768 1584 ?    S  May17  0:23 /usr/local/pgsql/bin/postgres -D /usr/local/pgsql/data

Çok sık olmasa da, farklı hizmet aynı postgresql sunucusu (aynı ikili, farklı işlemler) iki örneğini çalıştırmak için mümkün olduğunu unutmayın "kümeler" (veri dizin). Tabii ki, her örnek/IP portu kendi TCP dinlemedi.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Caramella Girls

  Caramella Gi

  19 Mayıs 2008
 • Michelle Phan

  Michelle Pha

  18 Temmuz 2006
 • sghaff1

  sghaff1

  23 Mart 2009