SORU
15 EKİM 2008, ÇARŞAMBA


Python desteği/çok çekirdekli programlama, çok işlemcili mu?

Çok işlemcili ve çok çekirdekli programlama programlama arasındaki fark nedir? tercihen multiprogramming ve çok çekirdekli programlama için küçük bir program yazmak nasıl python örnek göster

CEVAP
15 EKİM 2008, ÇARŞAMBA


"" Veya "çok çekirdekli" programı. çok işlemcili diye bir şey yok Ayrım arasındaki "" ve "" . çok çekirdekli, çok işlemcili ^em>bilgisayarlarmuhtemelen bir uygulama programcısı olarak sizinle ilgili değil, çekirdek bellek erişim paylaşmak nasıl inceliklerini ile bir ilgisi yoktur.

Amacıyla yararlanmak için bir çok çekirdekli (veya çok işlemcili) bilgisayar, ihtiyacınız olan bir program yazılı şekilde olabilir vadede paralel bir çalışma zamanı sağlayacak program aslında idam paralel üzerinde birden fazla çekirdek (işletim sistemi, ancak herhangi bir işletim sistemi olabilir çalıştırmak için BİLGİSAYAR olacak bu. Bu, gerçektenparalelparalel programlama için farklı yaklaşımlar olsa da programlama. Python ile ilgili olanlar Çoklu işlem ve çoklu iş parçacığı vardır.

Dilleri C, C , Java gibi, C#, birden çok iş parçacığı yürütme ile paralel programlar yazabilirsiniz. Küresel tercüman CPython kilit ve çalışma zamanları bu seçenek engelleyen; ama sadece bu çalışma için PyPy. (Benim kişisel görüşüme göre, çoklu dangerous and tricky ve genellikle Python size bir performans avantajı elde etmek için bir yol olarak düşünün için teşvik iyi bir şeydir.)

Eğer Python içinde birden fazla çekirdek üzerinde çalışan paralel bir program yazmak istiyorsanız, birkaç farklı seçeneğiniz vardır:

 • Birden çok iş parçacığı bir program threading modülü kullanarak yazma veya Jython ve IronPython zamanı çalıştırın.
 • processing Bu modül, (şimdi multiprocessing Bu modül Python 2.6 dahil), birden çok işlem aynı anda kod çalıştırmak için kullanın.
 • subprocess modül birden fazla python desteği çalıştırabilir ve aralarında iletişim kurmak için kullanın.
 • Twisted Ampoule kullanın. Bu da farklı bilgisayarlar üzerinde potansiyel olarak farklı işler, ama eğer dosya gibi şeyler paylaşmak yok eğer doğru değilse () arasında çalışan kod değil avantajı vardır.

Hangi yolu seçerseniz seçin, programınızı anlamda ayrı kılan parçalar halinde yapıyor bu işi bölmek için nasıl anlamaya gerekir. Yazarken ne düşündüğünü emin değilim bu yana, yararlı bir örnek vermek zor olurdu.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Amena

  Amena

  15 Kasım 2006
 • gamingbits

  gamingbits

  2 Mayıs 2006
 • VitalyzdTv

  VitalyzdTv

  7 AĞUSTOS 2011