SORU
6 EKİM 2009, Salı


Rename master hem yerel hem de uzak Git depoları için şube

Uzak şube origin/master parça hangi Dalı master var.

master-old yerel ve uzak hem de onları yeniden adlandırmak istiyorum. Bu mümkün mü? origin/master (ve her zaman master şube aracılığıyla yerel güncelleştirilmiş git pull) takip eden diğer kullanıcılar için, uzak şube ismi sonra ne olur? git pull hala kendi iş veya origin/master artık bulamadı bir hata atmak istiyorsunuz ki?

O zaman, daha fazla, master yeni bir şube (hem yerel hem de uzaktan) oluşturmak istiyorum. Yine, bunu yaptıktan sonra, eğer diğer kullanıcılar 10 ** şimdi ne olacak?

Bu sorun bir sürü neden olacaktır sanırım. Temiz bir şekilde istediğimi elde etmek için var mı? Ya ben sadece master bırakıp yeni bir şube oluşturmak master-new ve orada daha fazla çalışması gerekir?

CEVAP
6 EKİM 2009, Salı


Yeniden adlandırma için en yakın şey silme ve yeniden oluşturma uzak. Örneğin:

git branch -m master master-old
git push remote :master     # delete master
git push remote master-old   # create master-old on remote

git checkout -b master some-ref # create a new local master
git push remote master     # create master on remote

Ancak bu uyarılar bir yeri vardır. İlk önce, mevcut kullanıma alma Yeniden Adlandır - gıt mı haberi olacakdeğilşube yeniden adlandırır izlemek için girişimi. Eğer master yeni henüz mevcut değilse, git hata çekin. Acaba yeni master oluşturuldu. çekme master master-old birleştirme girişiminde bulunur. Depoyu daha önce teslim olan herkesin işbirliği olmadığı sürece, genellikle kötü bir fikirdir.

Not: Yeni sürümleri gıt ana Dalı uzaktan silmek için izin vermez varsayılan olarak. warn ignore receive.denyDeleteCurrent yapılandırma değerini ayarlayarak bu geçersiz kılabilirsinizuzakdepo. Eğer yeni bir master oluşturmak için hazırsanız aksi takdirde, git push remote :master adımı atlayın ve git push remote master adım --force pass. Eğer uzaktan yapılandırmasını değiştirmek mümkün değil, tamamen ana şube silmek mümkün olmayacaktır unutmayın!

Bu uyarı sadece mevcut şube (genellikle master şube) için de geçerlidir; başka bir şube ve üzeri silinmiş yeniden.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Facebook Developers

  Facebook Dev

  24 ŞUBAT 2009
 • Gigawipf

  Gigawipf

  18 ŞUBAT 2010
 • GOTO Conferences

  GOTO Confere

  3 EKİM 2011