SORU
27 Mayıs 2013, PAZARTESİ


Sadece Apache/Node.js kullanma vs kullanarak Node.js Nginx

Ne durumda node.js tek gerçek dağıtım sunucusu olarak kullanmak için tercih etmelisiniz?

Bir zamandeğildaha iyi node.js oynuyor ne node.js sadece kullanmak istiyorum. Apache veya Nginx?

CEVAP
27 Mayıs 2013, PAZARTESİ


Node.js önünde: başka bir Web sunucusu sopa için birçok iyi nedeni vardır

 • Ayrıcalıklar hakkında endişelenmenize gerek yok Node.js bu işlem için setuid/. Sadece kök bağlantı noktası 80 için genellikle bağlayabilirsiniz. Eğer nginx/Apache root olarak başlayan, port 80 ve kök ayrıcalıkları vazgeçmiş sonra bağlama düşüneyim, Düğüm uygulaması bu konuda endişelenmenize gerek yok demektir.
 • Resim, css, js ve html gibi statik dosyaları hizmet vermektedir. Düğüm düzgün bir statik dosya bir web sunucu (Düğüm de seçin senaryolarda daha hızlı olabilir, ama bu norm olması pek mümkün değildir) kullanmaya kıyasla daha az etkili olabilir. Dosyaları daha verimli bir şekilde hizmet üstüne, eTags ilgilenmek zorunda kalmazsınız ya da önbellek kontrol eğer Düğüm dışında porsiyon şeyler olsaydı böyle başlıkları. Bazı çerçeveler sizin için bu işi olabilir, ama emin olmak isterim. Ne olursa olsun, yine de muhtemelen daha yavaş.
 • Matt Çavuş cevabı belirtildiği gibi, Eğer düğüm servis çökerse daha kolay anlamlı hata sayfaları görüntülemek ya da sonrasında statik bir site üzerine. Yoksa kullanıcılar sadece zaman aşımına uğradı bir bağlantı olabilir.
 • Düğüm önünde başka bir web sunucu çalıştıran Düğüm karşı güvenlik açıkları ve DoS saldırıları azaltmak için yardımcı olabilir. Gerçek dünya, CVE-2013-4450 örneğin prevented by running something like Nginx in front of Node.

Muhtemelen Vernik gibi bir önbelleğe alma sunucusu arkasından bir VİDEO ile veya statik dosyaları hizmet olmalı diyerek ikinci madde imi noktasını ihtar ederim. Eğer bunu yapıyorsan gerçekten eğer kökeni Düğüm veya Nginx veya Apache ise önemli değil.

Nginx özellikle: uyarı eğer websockets kullanıyorsanız, nginx (>güncel bir sürümünü kullandığınızdan emin olun Websockets kullanmak için bir bağlantı yükseltmek için = 1.3.13) sadece eklenen bu yana, destek.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Adam Outler

  Adam Outler

  19 EKİM 2006
 • atKristaBradford

  atKristaBrad

  4 Aralık 2010
 • Friday Night Cranks

  Friday Night

  27 Mayıs 2007