SORU
11 EYLÜL 2010, CUMARTESİ


Scala dezavantajları tipi sistemine karşı Haskell?

Bu Scala'nın tür sistemi Java birlikte çalışabilirlik zayıflamış olduğunu okudum ve bu nedenle Haskell aynı güçler bu tip sistem bazı gerçekleştiremiyor. Bu doğru mu? Tür silme çünkü zayıflığı, ya da her şekilde yanlış mıyım? Bu fark, Scala hayır typeclasses olmasının sebebi nedir?

CEVAP
11 EYLÜL 2010, CUMARTESİ


Büyük fark olduğunu Scala yok Hindley-Milner küresel tür kesmesi ve yerine kullandığı bir form yerel tür kesmesi, gerektiren belirtmek türleri için yöntem parametreleri ve dönüş türü için aşırı ya da özyinelemeli fonksiyonlar.

Bu JVM diğer şartlar tip silme veya tahrik değil. Tüm olası sorunları burada aşılabilir, ve, sadece Jaskell - http://docs.codehaus.org/display/JASKELL/Home düşünün

H-M kesmesi işe yaramıyor nesne yönelimli bir çerçevede. Tip-polimorfizmi kullanıldığında özellikle yazın sınıfların ad-hoc polimorfizmi (karşıt olarak). Bu diğer Java kütüphaneleri, ve (daha az ölçüde) ile güçlü bir birlikte çalışabilirlik JVM mümkün olan en iyi optimizasyonu elde etmek için çok önemlidir.

Ya Haskell veya Scala güçlü bir tip sistemine sahiptir, Sadece farklı oldukları devlet için gerçekten geçerli değil. Her iki dilde yazın tabanlı için sınırları farklı yönlere programlama bastırıyorlar, ve her dil, diğer çoğaltmak için zor benzersiz güçlü vardır.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • Boiler Room

  Boiler Room

  10 Mayıs 2012
 • ItZWaffleS420

  ItZWaffleS42

  9 EYLÜL 2011
 • Jason Parker

  Jason Parker

  14 Aralık 2009