SORU
26 NİSAN 2010, PAZARTESİ


Scala Dizi ve Liste arasındaki fark

Ne durumda Dizi(Tampon) ve Liste(Tampon) kullanmalıyım. Bildiğim tek fark diziler nonvariant ve listeler kovaryant. Ama performans ve diğer bazı özellikleri ne olacak?

CEVAP
26 NİSAN 2010, PAZARTESİ


Değişmez Yapılar

Scala List bir değişmez özyinelemeli veri yapısı olan böyle bir temel yapı Scala, gerekir (muhtemelen) kullanarak çok fazla bir Array (ki aslındakesilebilir-değişmez analogArray 3**).

Eğer bir Java arka plan geliyor, paralellik ArrayList LinkedList kullanma zamanı. Eski genellikle sadece şimdiye kadar olan listeler için kullanılırgeçilen(ve kimin boyutu bilinen açık değil) ikincisi ise ya da bilinen bir boyutu (veya en büyük boyut) var olan veya listeler için kullanılmalıdırhızlı rastgele erişimönemli.

Değişken Yapıları

ListBuffer tek başına sebep olan List sürekli-zaman bir dönüşüm gibi daha sonra dönüştürme gerekiyorsa ListBuffer kullanım sağlar.

Bir scala Array olmalı yürütülen JVM Java tarafından bir dizi, ve bu nedenle bir Array[Int] olabilir çok daha fazla ölçülebilir (int[]) List[Int] (hangi kutu içeriği, sürece kullanıyorsunuz en son sürümleri Scala olan yeni @specialized özelliği).

Ancak, bence bu kullanım Arrays Scala tutulmalıdır için en az çünkü ben de öyle hissediyorum sen gerçekten bilmek ne oluyor başlık altında karar olsun dizi gerçekten olacak destek tarafından gerekli temel bir tür, ya da olabilir kutulu olarak bir kapsayıcı türü.

Bunu Paylaş:
 • Google+
 • E-Posta
Etiketler:

YORUMLAR

SPONSOR VİDEO

Rastgele Yazarlar

 • androidandme

  androidandme

  10 Mart 2009
 • Joshua Bane

  Joshua Bane

  24 Temmuz 2007
 • MagmaRhino

  MagmaRhino

  16 Temmuz 2011